Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin Güne Kötü Başladı

Dün akşam saatlerinde değer kaybetmeye başlayan Bitcoin an itibarıyla 9 bin 200 dolar seviyesinin altına kadar inmiş durumda.

Tahmin Ediliyordu

Coinmarketcap verilerine göre Bitcoin fiyatı şu anda 9 bin 200 doların biraz altında seyrediyor.

Bitcoin’in özellikle dünkü performansın ardından bugüne kötü bir başlangıç yapması zaten bekleniyordu.

Sosyal medyadaki birçok kripto para yorumcusu BTC’nin günü 9 bin 500 veya 9 bin 300 doların altında kapatmasının kötü bir sinyal olacağı yönünde uyarıda bulundu.

Sıradaki Durak Ne?

Son birkaç saat içerisinde yalnızca Bitcoin değil küresel piyasalardaki birçok farklı varlık da değer kaybetti. Özellikle Dow Jones Endeksi son günlerde ciddi bir düşüş yaşıyor. Charlie Bilello tarafından paylaşılan bilgilere göre Dow Jones’un son iki gün içerisinde sergilediği performans, 1900 yılından beri görülen en kötü 87.performans oldu.

Bunun yanı sıra altın fiyatının da geçtiğimiz gün içerisinde küçük çaplı bir düşüş yaşadığını hatırlatmakta fayda var. Dolayısıyla BTC fiyatındaki düşüş yalnızca BTC ile değil, küresel gelişmelerle de bağlantılı olabilir.

Bitcoin fiyatının bir sonraki durağının neresi olacağını kestirmek bir hayli güç. Ancak dün paylaştığımız yazılarda da belirttiğimiz üzere bazı analistler 9 bin doların altına inilebileceği yönünde uyarıda bulunuyor.

Crypto Michael 8 bin 750 dolar seviyesine işaret ederken yerli yorumculardan Selcoin bundan daha büyük bir düşüş yaşanabileceğini ve BTC’nin daha fazla değer kaybedebileceğini belirtiyor. Kendisinin en düşük fiyat beklentisi 7 bin 950 dolar.

Vadeli İşlemlere Bakış

Bitcoin fiyatının düşmeye devam etmesiyle birlikte vadeli işlem piyasasındaki birçok sözleşme tasfiye edildi.

Datamish verilerine göre BitMEX’te neredeyse 50 milyon dolarlık uzun pozisyon tasfiye edildi. Buna karşılık olarak tasfiye edilen kısa pozisyonların değeri 4.6 milyon dolar seviyesinde.

 

 

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Leave a comment