Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin İçin 30 Bin Dolarda Aşırı İlgisizlik ve Yorgunluk Var! Düşüş Mü Geliyor?

Bitcoin (BTC) tarihsel olarak düşük bir volatilite ile işlem görmeye devam ederken 29 bin dolar ile 30 bin dolar seviyeleri arasında aşırı ilgisizlik ve yorgunluk yaşandığı öne sürüldü.

On-chain analitik platformu Glassnode 14 Ağustos tarihinde yayınladığı haftalık raporda, Bitcoin’in tarihsel olarak düşük bir volatilite içerisinde işlem görmeye devam ettiğini dile getirdi. Platform Bitcoin’in 29 ile 30 bin dolar seviyeleri arasındaki bin dolarlık aralıkta doygunluğa ulaştığına dair bazı işaretler bulunduğunu vurguladı.

Bu yıl içerisinde Bitcoin’e toplamda 16 milyar dolar yeni sermaye girişi olduğuna dikkat çeken Glassnode, sermaye akışının 2021-2022 arasındaki döneme göre daha yavaş gerçekleştiğini belirtti.

Bunun yanı sıra yılın başında itibaren kısa vadeli Bitcoin yatırımcıları tarafından yapılan yatırımların 22 milyar dolar artış gösterdiği ve buna karşılık uzun vadeli yatırımcılar tarafından Bitcoin’e ayrılan tahsisin 21 milyar düşüş gösterdiği ifade edildi. Bu doğrultuda, kısa vadeli yatırımcıların piyasada daha aktif olduğunun ve yatırım yaptığının altı çizilirken uzun vadeli yatırımcıların varlıklarını satmaya ilgi duymadığı öne sürüldü.

Öte yandan yatırımcılardaki ilgisizlik, doygunluk ve Bitcoin fiyatındaki durgunluğa karşın Glassnode, yakın zamanda çok daha volatil bir döneme girileceğini dile getirdi. Glassnode, koşullar incelendiğinde Bitcoin yatırımcı davranışlarının geçmiş döngülerdeki ayı piyasası yorgunluğundakine benzediği iddia etti.

Glassnode ayrıca Bitcoin’e olan talepte zayıf bir artış olduğunu da vurguladı.

CoinGecko verilerine göre Bitcoin, son 24 saat içerisinde %0,8 değer kaybederek yazım itibariyle 29.115 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!