Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin Karşıtı Peter Schiff’ten ETF Uyarısı: Yarın Bir Gün Tam Tersi Olabilir!

Bitcoin’e yönelik eleştirel duruşuyla tanınan finans yorumcusu Peter Schiff, Bitcoin’de ETF yatırımcılarının ilerleyen süreçte satıcı olacağını belirterek uyarıda bulundu. 

Peter Schiff 11 Haziran Twitter’dan yayınladığı gönderide, Bitcoin yatırımcılarına karşı yaptığı uyarılar ile dikkat çeken ifadelere yer verdi.

Schiff yaptığı açıklamada, Bitcoin destekçilerinin kurumsal şirketler tarafından spot borsa yatırım fonu (ETF) alınarak fiyatın yükseleceğini düşündüğünü belirtti. Finans yorumcusu ayrıca bu durumun piyasayı daha da dengesiz bir hale getirdiği konusunda net ifadeler kullandı.

Peter Schiff, ETF alımı yapan kurumsal yatırımcıların ilerleyen süreçte satıcılı tarafa geçeceğini belirtirken spot yatırım yapanların bu şekilde düşünmediğini söyledi.

Yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Bitcoin destekçileri, kurumların ETF alarak fiyatı yükseleceğini düşünüyor ancak bu durum piyasayı daha dengesiz bir hale sokuyor. ETF alanlar aslında gelecekte satıcı tarafına geçecek. Buna karşın spot yatırım yapan birçok yatırımcı, Bitcoin’i itibari paraların tamamen yerini alana kadar satmayı planlamıyor. 

Schiff geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada ise Ethereum ETF onayı gelmeden önce onay verileceğini ancak fiyatta düşüş yaşanacağını belirtmişti.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!