Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin Madencilik Zorluğunda Büyük Artış Yeni Rekor Getirdi!

Bitcoin (BTC) madencilik zorluk seviyesi, geçtiğimiz ayarlamadaki yükselişin ardından bu haftada artış göstererek tarihi rekor kırdı. 

Bitcoin fiyatı geçtiğimiz hafta büyük bir düşüş yaşamasına rağmen madencilik zorluğunda yeni rekor geldi. BTC.com üzerinde yer alan verilere göre Bitcoin madencilik zorluğu, son ayarlama ile birlikte %6,17 oranında artış yaşayarak tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) ulaştı. Bitcoin madencilik zorluğu gerçekleşen bu artış ile 55,62 trilyon seviyesine erişmiş oldu.

Zorluk seviyesi genelde çok fazla görülmeyen bir büyüme gerçekleştirdi. Ortalama %2,5 seviyelerinde artış yaşayan Bitcoin madencilik zorluğu son ayarlamada %6’yı aşan yükselişi ile dikkat çekti.  Ayrıca zorluk ayarlaması 804.384. blok yüksekliğinde oldu.

Madencilik zorluğu, yılın başından bu yana geçen süreçte 34,09 trilyon seviyesinden 55,62 trilyon seviyesine ulaşarak %62’nin üzerinde artış yaşadı. Öte yandan veriler ışığında Bitcoin hash oranı 394,74 EH/s olarak belirlendi.

Coingecko verilerine göre Bitcoin, son 24 saat içerisinde %0,7 düşüş yaşayarak yazım itibariyle 25.859 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!