Twitter üzerinde 'hodlonaut' isimli bir kullanıcı tarafından başlatılan deneysel proje, son hız devam etmekte ve Lightning Torch olarak bilinen bu proje, 19 Ocak tarihinden bu...

Bitcoin ‘Meşalesi’ Binance CEO’suna Geçti – Elon Musk’a Yapılan Baskı Devam Ediyor!

elon musk

Twitter üzerinde ‘hodlonaut’ isimli bir kullanıcı tarafından başlatılan deneysel proje, son hız devam etmekte ve Lightning Torch olarak bilinen bu proje, 19 Ocak tarihinden bu yana inanılmaz bir gelişme kaydetti. Temel olarak Bitcoin‘in Lightning Network protokolünü kullanarak kullanıcıların birbirleri arasında işlem yapmasını ve her bir kullanıcının, önceki kullanıcıya kıyasla biraz daha Bitcoin eklemesi yaparak ‘meşaleyi’ başka bir kullanıcıya aktarmasını amaçlayan ve içeren bu proje, dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Binance’nin CEO’su Changpeng Zhao‘nun eline de geçti.

Söz konusu gönderiye yanıt veren Litecoin’in yaratıcısı Charlie Lee, ”kimse istemiyorsa senin elinden alabilirim” cümlesini kullansa da, CZ meşalenin yakın bir zamanda zaten Charlie’nin eline geçeceğini ve bunun yerine Elon Musk’u ‘biraz daha rahatsız etmeyi’ tercih ettiğini vurguladı. Projenin arkasındaki isim hodlonaut da 7 Şubat tarihinde attığı bir tweet ile Elon Musk’a seslenmiş ancak Musk herhangi bir açıklamada bulunmamıştı. En son Twitter CEO’su Jack Dorsey’in de katıldığı proje inanılmaz bir hızla büyüse de, Elon Musk gibi bir ismin buna katılması kesinlikle Bitcoin önemli bir sembolik başarı olabilir.

Daha önce Bitcoin ile ilgili çeşitli espriler ve açıklamalar yapmış olan Musk ise hala sessizliğini korumakta.

 

Yorum yapmak için tıkla

Bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

E-Posta Aboneliği

E-Posta aboneliği yaparak son dakika gelişmelerinden ve analizlerden anında haberdar olabilirsiniz!

Aboneliğiniz başarılı bir şekilde alınmıştır.

Bir hata ile karşılaşıldı, tekrar deneyiniz.