verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin Minör Direncinin Üstüne Çıktı: BTC Teknik Analiz

Sizler için son 24 saatlik periyotta %5,5 yükseliş performansı gösteren Bitcoin’in (BTC), teknik görünümünü inceleyeceğiz.

Uzun zamandır dar bir aralıkta işlem gören Bitcoin, TSİ dün akşam saatlerinde yükselişe başladı. 20.400 dolar seviyelerindeki direncine kadar hızlıca gelen Bitcoin, bu bölgedeki direncini yaklaşık 12 saattir kırmaya çalışıyordu.

Bitcoin Teknik Analiz / 1 Günlük Grafik

20.400 dolar seviyelerindeki minör direncine sert bir şekilde gelen Bitcoin bu seviyeyi aştı ve 20.800 dolara yükseldi. Ancak BTC, 20.900 dolar seviyelerinde bulunan 100 günlük hareketli ortalamasından uzun bir zamandır tepki alıyor.

100 günlük hareketli ortalamasının üzerinde kalması durumunda Bitcoin’in “daha fazla” yükseliş göstermesi ön görülüyor. Bitcoin, 21.850 dolar seviyesinin de üstünde kalıcılık sağlarsa bir önceki tepesi olan 25.000 dolar seviyelerine kadar yükseliş gösterebilir.

Ancak bu seviyelerden tepki alması durumunda Bitcoin’in, 18.500 dolar seviyelerinde bulunan desteğinin oldukça “yorulduğu” ve yeni dipler arayacağı tahmin ediliyor.

  • İçerikte yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.
Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!