Kripto para piyasasıyla ilgili yapılan yeni bir araştırmaya göre Bitcoin önümüzdeki yıl içerisinde piyasadaki konumunu güçlendirecek. Bu araştırma, piyasadaki pek çok altkoinin önümüzdeki yıl içerisinde...

Bitcoin Önümüzdeki Yıl Piyasayı Domine Edecek, Altkoinlerin Değeri Düşecek

Kripto para piyasasıyla ilgili yapılan yeni bir araştırmaya göre Bitcoin önümüzdeki yıl içerisinde piyasadaki konumunu güçlendirecek. Bu araştırma, piyasadaki pek çok altkoinin önümüzdeki yıl içerisinde önemini yitireceğini öne sürüyor.

Bitcoin Hakimiyeti

ABD’deki küresel yönetim danışmanlık şirketlerinden A.T. Kearney, kripto para piyasasının geleceği hakkında yeni bir araştırma yaptı.

Forbes tarafından yayınlanan bu araştırma, kripto para piyasasının önümüzdeki yılki durumu hakkında tahminlerde bulunuyor:

“Kripto para yatırımcıları çeşitli risklerden çekindikleri için altkoinler önemini yitirecek ve Bitcoin 2019’un sonunda toplam piyasa değerinin üçte ikisini oluşturacak.”

Hafif Düzenlemeler

A.T. Kearney tarafından yapılan bu araştırmada kripto para piyasasına getirilen düzenlemelerden de bahsediliyor.

Bu araştırmaya göre Dünya genelindeki düzenleyiciler kısa süre içerisinde kripto paralara çok daha ılımlı yaklaşmaya başlayacaklar. Bu ılımlı tavır kripto para düzenlemelerinin genel olarak hafiflemesini sağlayacak.

Altkoinlerin Önemi

A.T. Kearney’nin yetkili isimlerinden olan Courtney Rickert, piyasadaki altkoinlerin geleceği hakkında ilginç yorumlar yaptı.

Rickert’a göre altkoin piyasası git gide daha “karmaşık” bir hale almaya başlıyor ve bu durum Bitcoin’in epey işine yarayacak.

Özellikle yakın zamanda gerçekleşen Bitcoin Cash forkunu örnek gösteren Rickert, şu yorumu yapıyor:

“Önü arkası kesilmeyen hard forklar, geliştiricilerin bir türlü hemfikir olamaması gibi şeyler Bitcoin’in kripto para piyasasındaki konumunu güçlendirecek.”

A.T Kearney araştırmacıları ayrıca zaman içerisinde kurumsal yatırımcıların da piyasaya giriş yapmaya başlayacaklarını, kripto para piyasasının bu sayede olumlu bir çıkış yakalayacağını düşünüyorlar.

Yorum yapmak için tıkla

Bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

E-Posta Aboneliği

E-Posta aboneliği yaparak son dakika gelişmelerinden ve analizlerden anında haberdar olabilirsiniz!

Aboneliğiniz başarılı bir şekilde alınmıştır.

Bir hata ile karşılaşıldı, tekrar deneyiniz.