Hindistan'ın Andhra Pradesh bölgesindeki yerel yönetim, bölgedeki Blockchain sektörünü kalkındırmak istiyor. Andhra Pradesh Yenilik Örgütü (APIS), geçtiğimiz gün bir duyuru yaparak Eleven01 Foundation ile işbirliği...

Hindistan’daki Yerel Yönetim Blockchain Sektörünü Kalkındırmak İstiyor

Hindistan

Hindistan’ın Andhra Pradesh bölgesindeki yerel yönetim, bölgedeki Blockchain sektörünü kalkındırmak istiyor.

Andhra Pradesh Yenilik Örgütü (APIS), geçtiğimiz gün bir duyuru yaparak Eleven01 Foundation ile işbirliği yapmaya başladığını açıkladı. İki kuruluş arasındaki bu işbirliğinin amacı yerel Blockchain sektörünün kalkınmasına katkıda bulunmak.

APIS ve Eleven01 Foundation, yerel Blockchain sektöründe çalışabilecek nitelikli insan sayısını arttırmayı ve böylece bölgedeki Blockchain şirketlerinin gelişimini hızlandırmayı hedefliyor. Bu iki kuruluş ayrıca yeni kurulan Blockchain şirketlerine çeşitli hizmetler verecek ve onların da gelişimine katkı sağlayacak.

APIS, konu hakkında yayınladığı basın duyurusunda kendi üstüne düşen görev hakkında bazı açıklamalar yaptı. Yayınlanan bu duyuruya göre APIS, bölgedeki “teknoloji startupları” için son derece verimli bir ortam yaratmak istiyor.

Andhra Pradesh yerel yönetimine bilgi teknolojileri alanında danışmanlık yapan J.A. Chowdary, konu hakkında bir açıklama yaparak bu yeni işbirliğinin öneminden bahsetti.

Yerel yönetimin böylesi bir işbirliğinin oluşturulmasından dolayı büyük bir mutluluk duyduğunu vurgulayan Chowdary, bu işbirliğinin yerel sektörü kalkındıracağına inanıyor.

Eleven01 Foundation’ın başkanı olan Ramachandran Iyer de bu anlaşma hakkında konuştu ve Chowdary’ninkine paralel yorumlar yaptı:

“Hindistan’ın Blockchain başkenti olmasını istiyoruz ve devletten gördüğümüz bu destek bizi bu hayale bir adım daha yaklaştırıyor. İşbirliği yaparak olabilecek en kapsamlı çalışan havuzunu oluşturacak, yeniliklerin önünü açacağız.”

Eleven01 tarafından kullanılan Blockchain ağı, Hindistan’daki bilgi teknolojileri şirketlerinden Tech Mahindra’nın desteğiyle geliştirildi. Şirket, ülkedeki Blockchain atmosferini iyileştirmek için kurulan bu platformun duyurusunu Ağustos ayında yaptı.

Yorum yapmak için tıkla

Bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

E-Posta Aboneliği

E-Posta aboneliği yaparak son dakika gelişmelerinden ve analizlerden anında haberdar olabilirsiniz!

Aboneliğiniz başarılı bir şekilde alınmıştır.

Bir hata ile karşılaşıldı, tekrar deneyiniz.