verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin.org 2.3 Milyon Ziyaretçiyle Bitcoin.com’a Karşı

Bitcoin‘e ev sahipliği etme konusunda öncü olan Bitcoin.org, Alexa Rank‘e göre ABD‘de 3227, dünya genelinde 4872  sıralamayla her zamankinden daha popüler durumda.

Kaynağın kurucusu Cobra, Pazartesi günü Twitter‘da istatistikleri yayınladı ve Demeester “En iyi Bitcoin kaynaklarından biri” yorumunu yaptı.

Bitcoin Cash’in büyük destekçisi Roger Ver, Bitcoin.com kaynaklarını bu ayın başında tam BCH desteğiyle değiştireceğini açıkladı ve kullanıcıların Bitcoin değil BCH forku kullanacak olması eleştirilere sebep oldu.

Bitcoin.org şu anda ABD‘de 2042 ve dünya çapında 3921 numaralı pozisyonları tutan Bitcoin.com ile yarışıyor.

‘Gerçek Bitcoin’ İçin Mücadele

Ver’in avantajı ortada: Bitcoin.com ‘un Bitcoin‘in white paper’ını, dijital paranın resmi kaynağı olarak referans almasına rağmen, bu white paper her zaman Bitcoin.org‘da da barındırılıyor.

Bu arada Cobra, SegWit2x‘in ayrılma tarihinden önceki günlerde Bitcoin forkları konusundaki tartışmalara katıldı.

Bir blog yazısında, Bitcoin core zincirini (BTC) destekleyenlerin aksine , Bitcoin ağının yepyeni bir forka ihtiyacı olduğunu savundu:

“Pazar ve borsalar, bu Kasım ayında üç farklı Bitcoin forkunu desteklemek için hazırlanmalı. Bunlar, daha iyi PoW ile orijinal zincir, 2X zincir ve yeni Bitcoin zinciri.Yeni PoW hard fork ikilileri Bitcoin.org’da piyasaya sürülür sürülmez, hash oranı daha sonraki bir tarihte orijinal zincire dönse bile bu zinciri desteklemeyi ve ‘Bitcoin’ olarak adlandırmayı planlıyorum.”

Leave a comment