Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin Rekor Tazeledi: Artık Arzın Dörtte Üçü HODL! Boğanın Ayak Sesleri Mi?

Uzun vadeli Bitcoin (BTC) yatırımcılarının, dolaşımdaki arzın 4’te 3’ünü ele geçirerek yeni bir rekora imza atması boğa düşüncelerini güçlendirdi.

On-chain veri platformu Glassnode’un “Checkmate” isimli analisti 7 Ağustos tarihinde resmi sosyal medya hesabı üzerinden yayınladığı gönderide, uzun vadeli yatırımcıların dolaşımdaki Bitcoinlerin oldukça büyük bir kısmını ele geçirdiğini belirtti.

Veriler göz önüne alındığında uzun vadeli Bitcoin HODL’erlarının elinde ortalama 425,1 milyar dolar değerinde 14,59 milyon BTC bulunduğuna dikkat çeken Checkmate’in yaptığı paylaşımda, kısa vadeli yatırımcıların mevcut dolaşımdaki arz üzerinde ortalama 141 milyar dolarlık bir hakimiyetinin bulunduğu fark edildi.

Resim

Checkmate’in paylaştığı grafikte, uzun vadeli yatırımcıların dolaşımdaki arz üzerindeki paylarını zirvelere yaklaştıkça azalttığı diplere yaklaştıkça ise artırdığı görüldü.

Mevcut durumda, uzun vadeli sahiplerin arz üzerinde böylesine büyük bir hakimiyeti ele geçirmesi Bitcoin’in boğasının yaklaştığına dair güçlü bir inanca sahip olduklarını düşündürdü.

Bir önceki boğa döneminde uzun vadeli Bitcoin yatırımcılarının belirli bir seviyeye kadar kısa vadeli yatırımcı hakimiyetinin önünde kaldığı ve gerisinde düştüğü sırada Bitcoin fiyatının dudak uçuklatıcı seviyelere ulaştığı gözlemleniyor.

Coingecko verilerine göre son 30 gün içerisinde %3,9 değer kaybeden Bitcoin, son 24 saat içerisinde %0,4 değer kazanarak yazım itibariyle 29.141 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!