Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin’in Sıradaki Hedefi 11 Bin Dolar

Bitcoin fiyatı geçtiğimiz gün 10 bin dolar barajının altına inse de an itibarıyla yeniden 10 bin 100 dolar seviyesine çıkmış durumda.

Sıradaki Hedef Ne?

Bitcoin’in geçtiğimiz gün yaşadığı düşüş bazı yatırımcıları endişelendirmişti. Ancak piyasadaki birçok analist, BTC 9 bin 500 doların altına düşmedikçe endişeye gerek olmadığını belirtmişti. Bu analistler haklı çıktılar ve BTC çok fazla değer kaybetmeden yeniden 10 bin doların üstüne çıktı.

Coinmarketcap verilerine göre BTC gece saatlerinde 10 bin doların üstüne çıktıktan sonra biraz daha yükselmeye devam etti. Son yirmi dört saat içerisinde yüzde 3’lük bir artış yaşayan BTC, 10 bin 50 dolardaki direnci kırarak 10 bin 100 doların biraz üstüne geldi.

Bitcoin fiyatının bir sonraki durağının neresi olacağını şimdiden kestirmek bir hayli güç. Ancak piyasadaki birçok analist BTC’nin gelecekteki hedefinin 11 bin dolar seviyesi olacağına inanıyor. Crypto Michael gibi isimler Bitcoin fiyatının 11 bin, hatta 11 bin 600 dolara kadar ilerleyebileceğine inanıyorlar.

Yine sektörün tanındık profillerinden Kripto Dayı da BTC’nin önündeki engelin 10 bin 200 dolar seviyesi olduğunu düşünüyor. Onun tahminlerine göre BTC’nin bu engeli aşması demek bir sonraki hedefin 11 bin dolar olacağı anlamına geliyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Leave a comment