verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Hard Fork’tan Sonra Bitcoin SV Madencilerinin Zararı 2.2 Milyon Dolar

Kripto para sektöründe margin trading işlemlerinin en fazla yapıldığı mecralardan birisi olarak bilinen Bitmex’in araştırma kolunun yaptığı çalışma, Bitcoin SV madencilerinin koinin oluşmasından bugüne geçen sürede ciddi bir zarar ettiğini ortaya koydu.

Yapılan araştırmada, Bitcoin SV kazan madencilerin toplam zararının yüzde 12 oranında vuku bulduğu ifade edilirken, dolar bazında ise zarar hanesinde yazan rakamın 2.2 milyon dolar olduğu ifade edildi.

Bu miktarın ise, şu andaki Bitcoin SV fiyatı, toplam sirkülasyondaki koin miktarı, elektrik masrafları dahil edilerek hesaplandığı ifade edildi.

Bilindiği gibi Kasım ayında Bitcoin Cash ağından hard fork sonucu ortaya çıkan Bitcoin SV, son dönemde ciddi bir şekilde hedef tahtasına oturtulmuş durumda. Özellikle koinin arkasında yer alan isim Craig Wright’ın davranışları ve sektör paydaşları ile girdiği tartışmalar; işin durumunu daha da kötü yapmış durumda.

Bitcoin SV madencilerinin zarar etmelerinin bir sebebi de Wright’ın koinin imajına verdiği zarar olarak ifade edilirken, son dönemde başta Binance CEO’su CZ’nin yaptığı Bitcoin SV’yi borsadan çıkarabiliriz açıklaması ve sektörde tüm borsaların bu koini çıkarması yönünde yapılan kampanyalar, oluşan cepheyi de çok açık bir şekilde ortaya koyuyor.

Craig Wright’ın kendisinin Satoshi olduğunu iddia etmeye devam etmesi ve sağa sola sataşmaya devam etmesi gibi hareketlerinden geri adım atıp atmayacağı da, koinin kaderini belirleyecek önemli detaylardan sadece bazıları olarak gösteriliyor.

Leave a comment