Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

İyimser Tahminler: Bitcoin Yeniden 10 Bin Doların Üstüne Çıkabilir

Bitcoin fiyatı bugün yeniden yükselişe geçerek 9 bin 600 dolardan 9 bin 800 dolar seviyesine çıktı. Bazı kripto para yorumcuları BTC’nin kısa süre içerisinde yeniden 10 bin dolar üstüne çıkabileceğini düşünüyorlar.

Yükseliş Sürebilir

Bundan birkaç gün öncesine kadar 10 bin dolar seviyesinin üstünde seyreden Bitcoin fiyatı 20 Şubat’ta aniden düşmeye başladı ve 9 bin 500 dolar seviyesine kadar geriledi. Birkaç gün boyunca 9 bin 500-9 bin 700 dolar aralığında ilerleyen BTC bugün yeniden 9 bin 800 doların üstüne çıktı.

Bitcoin fiyatının önümüzdeki birkaç saat ve gün içerisinde ne yönde hareket edeceğini kestirmek bir hayli güç. Dünya genelindeki Covid-19 (Yeni Koronavirüs) paniği artarken hem kripto para piyasasındaki hem de küresel piyasalardaki belirsizlikler sürüyor.

Bazı kripto para yorumcuları şu an için Bitcoin’in durumundan memnun görünüyorlar. Bu isimler BTC’nin kısa süre içerisinde yeniden yükselişe geçebileceği ve 10 bin doların üstüne çıkabileceği görüşündeler. Obsidian, şu anda BTC için önemli olan şeyin 9 bin 800 doların üstünde kalmak olduğunu düşünüyor. Onun yorumuna göre BTC’nin bunu başarması, bir sonraki hedefin 10 bin 400 dolar olacağı anlamına gelebilir.

Sosyal medyada The Wolf of All Streets ismiyle tanınan Scott Melker da piyasanın şu anki durumundan memnun duruyor.

Başka bir yorumcu olan Crypto Michael da tıpkı Obsidian gibi BTC’nin destek seviyesinin üstünde durması halinde fiyatın yeniden yükselişe geçebileceğini düşünüyor. Hatta o biraz daha iyimser bir analiz yaparak Bitcoin fiyatının 11 bin-11 bin 600 dolar aralığını zorlayabileceğini söylüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Leave a comment