Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin’de 14 Yıldır Görülmüyor: Öngörülü Yatırımcılar İçin Dev Fırsat Doğdu

Bitcoin (BTC) madencileri, halving sonrasında öngörülü şirketler ve yatırımcılar için 14 yıldır görülmeyen bir fırsat sundu.

CryptoQuant verilerine göre madencilere ait cüzdanlarda tutulan Bitcoinlerin miktarı, rekor seviyelere kıyasla %50 düşüş gösterdi.

Nisanda yapılan halving’in ardından blok ödülü, 6,25 BTC’den 3,125 BTC’ye düştü. Günlük üretilen yeni Bitcoin miktarı, 900’den 450’ye geriledi. Günlük gelirlerin ve karlılık oranının azalması, küçük çaplı birçok madenciyi cüzdanını boşaltarak pes etmeye zorladı.

Bitcoin cüzdanlarında 14 yılın dibi

Bir CryptoQuant analistine göre Bitcoin madencilerinin cüzdanlarındaki coin miktarı, en son 14 yıl önce günümüzdeki kadar düşüktü.

quicktake-image

Analist, “14 yıl önce Satoshi, Bitcoin projesi üstünde hala aktif çalışıyordu, henüz altcoinler çıkmamıştı, Obama başkandı ve Michael Saylor ile MSTR’nin ilk kez Bitcoin alması, on yıl sürdü” dedi ve ekledi:

“Bunu artan taleple ve azalan enflasyonla birleştirdiğinizde önümüzdeki yıllarda efsanevi bir arz darlığına doğru ilerliyoruz.”

Bitcoin’e gösterilen talep, aradan geçen 14 yıl içinde büyük bir değişim yaşadı. ABD’de ocak ayında işlem görmeye başlayan spot Bitcoin ETF’lerine 3 Haziran itibarıyla toplamda 13,9 milyar dolar para girişi oldu.

Analist, “Bu arzın uzun vadede getireceği neticeleri anlayabilecek kadar öngörülü şirketler ve yatırımcılar, aşırı derecede iyi duruma gelecek. Yavaş yavaş… sonra hepsi birden” yorumunu yaptı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!