verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin’de (BTC) Yaşanan Düşüşlere Rağmen Kurumsallar Alımı Artırıyor

Kripto para piyasalarında mayıs ayında yaşanan düşüşe rağmen kurumsal yatırımcılar Bitcoin (BTC) yatırımlarını artırmaya devam ediyor.

2021 yılının Şubat ayında piyasaya sürülen Kanada’nın spot “Purpose Bitcoin ETF”ine  beş gün içerisinde toplamda 7.364 Bitcoin girişi görüldü. Glasnode verilerine göre fonun sahip olduğu varlıklar 31 Mayıs Salı günü itibariyle 43.701,7 Bitcoin‘e yükseldi.

Özellikle 26 Mayıs Perşembe günü 2.006 Bitcoin ve 31 Mayıs Salı günü 2.780 Bitcoin girişi gören fon, 43.701 Bitcoin ile şu ana kadar yönetimi altında bulunan varlıklar (AUM) arasında yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) ulaştı.

Kripto para sektöründeki yatırım ürünleri, bir önceki hafta yaşadığı 141 milyon dolarlık küçülmenin ardından geçtiğimiz hafta net 87.4 milyon dolar değerinde para girişi gördü. Bu girişin 69.4 milyon dolarlık kısmını Bitcoin ürünlerine yapılan yatırımlar oluşturdu.

 

Bitcoin üst üste 9 haftalık kaybın ardından yeni haftaya yükselişle başlamasına rağmen analistler, yaşanan son fiyat artışını bir tuzak olarak nitelendiriyor ve Bitcoin’in kısa vadede hala düşüş eğiliminde olduğunu düşünüyor.

 

Coingecko verilerine göre son 24 saat içerisinde 31.877 dolardan 29.400 dolar seviyelerine kadar gerileyen Bitcoin (BTC), haberin kaleme alındığı sıralarda yaklaşık %5 bir değer kaybıyla 29.985 dolardan işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!