Bitcoin, 14 Ocak tarihinde son üç haftanın en düşük seviyesine geriledi ve geri kalan kripto para piyasasını da kendisiyle beraber düşüşe çekti. 2019 yılına yükselişle...

Bitcoin’de Dip Seviyeye Gelindi Mi? Analist Willy Woo Açıkladı

Bitcoin, 14 Ocak tarihinde son üç haftanın en düşük seviyesine geriledi ve geri kalan kripto para piyasasını da kendisiyle beraber düşüşe çekti. 2019 yılına yükselişle girmeyi başaran Bitcoin, kısa bir süre 4.000 dolar üzerinde tutunsa da, son birkaç gündür 4.000 dolar altından alıcı bulmakta.

Renato Shirakashi ve Woobull.com kurucusu Willy Woo, hem Twitter hem de Medium üzerinden yaptıkları açıklamalarda, Bitcoin’in kısa vadeli fiyat hareketini yorumladı ve BTC/USD paritesinin sonunda dibi bulup bulmadığını masaya yatırdı.

Parite bu ayın başlarında bir dizi düşüş yaşamadan önce 4.250 dolara kadar çıkmıştı ancak basın saati itibariyle 3.595 dolarlık birim fiyata sahip. Shirakashi, iyimser bir yaklaşımla beraber Tone Vays, David Puell, Murad Mahmudov ve Willy Woo’ya katılmadığını ve Bitcoin’de dip seviyenin bulunduğunu vurguladı.

Woo ise iyimserlik konusunda uyarılarda bulundu ve henüz dip seviyenin bulunmadığını ifade etti.

Woo’nun yaptığı açıklamalara göre dip seviyenin bulunması için, el değiştiren koin hacminin stabil hale gelmesi gerekiyor. Shirakashi ise dip seviyenin bulunduğun ifade etmesinin, aslında bundan sonra Bitcoin’in yükselişe geçeceği anlamına gelmediğini ifade ederek düzeltmede bulundu. Shirakashi’ye göre uzun bir süre boyunca Bitcoin 3.000 ile 5.000 dolar seviyeleri arasında gidip gelecek.

 

Yorum yapmak için tıkla

Bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

E-Posta Aboneliği

E-Posta aboneliği yaparak son dakika gelişmelerinden ve analizlerden anında haberdar olabilirsiniz!

Aboneliğiniz başarılı bir şekilde alınmıştır.

Bir hata ile karşılaşıldı, tekrar deneyiniz.