Yerel basında çıkan haberlere göre Rus parlamentosu, kripto paralar ile ilgili yasa taslaklarını iki ay içinde görüşecek. Finansal Pazarlar Komisyonu başkanı Anatoly Aksakov'un yaptığı açıklamaya...

Rus Parlamentosu, Kripto Paralar ile İlgili Kanunları İki Ay İçinde Görüşecek

Rusya

Yerel basında çıkan haberlere göre Rus parlamentosu, kripto paralar ile ilgili yasa taslaklarını iki ay içinde görüşecek.

Finansal Pazarlar Komisyonu başkanı Anatoly Aksakov’un yaptığı açıklamaya göre, gerek Rusya gerekse de dünya çapındaki kripto para takipçilerinin merakla beklediği yasamalar ile ilgili olarak hükümet yetkilileri, önümüzdeki dönemde toplanarak konuya ilişkin fikirlerini paylaşacak.

Bu toplatı ile ilgili tarih olarak Şubat ayını işaret eden Aksakov, özellikle kitlesel fonlama metodları ve yatırım platformları ile ilgili olarak ciddi bir çalışma yapılacağını sözlerine ekledi.

Dijital ekonomi kanunları ve kripto paralar ile ilgili olarak yakın dönemde bir çağrı yapan bir diğer Rus hükümet yetkilisi Vyacheslav Volodin, özellikle de bu konu ile ilgili ciddi bilgisi olan uzmanların, kurumların ve diğer kuruluşların katılımı ile bir çalışma grubu kurulması gerektiğini ifade etmiş ve bu sayede, çok daha hızlı ve efektif bir sürecin işlenebileceğini kaydetmişti.

İlk olarak geçtiğimiz yılın Mayıs ayında meclisten geçen ancak daha sonra tepki ve eleştrilerin ardından geri çevrilen kanun taslağında o dönem madencilik ya da kripto para kavramının almaması ciddi bir eleştri çekmişti.

Son dönemde Blockchain ve kripto para inovasyonlarına hız veren ve konu ile ilgili araştırmalarını sıklaştıran Ruslar, bu noktada işlerini kolaylaştıracak ve iyi düzenlenmiş bir yasa istiyor. Yetkililer, bu yasalar ile birlikte sektörün çok daha sağlıklı bir ilerleme kaydedeceği fikrinde.

 

Yorum yapmak için tıkla

Bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

E-Posta Aboneliği

E-Posta aboneliği yaparak son dakika gelişmelerinden ve analizlerden anında haberdar olabilirsiniz!

Aboneliğiniz başarılı bir şekilde alınmıştır.

Bir hata ile karşılaşıldı, tekrar deneyiniz.