Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin’de Düşüşün ve Satış Baskısının Geleceği Nasıl Tespit Edilir?

CrytotoQuant cephesi Bitcoin (BTC) fiyatındaki düşüşleri doğrudan tetikleyen kritik bir veriyi paylaştı.

On-chain anakliz platformu CryptoQuant’ın analisti, Bitcoin ve CDD verileri arasındaki bağlantıyı inceledi. Uzun vadeli yatırımcı hareketleriyle bağdaştırılan Coin Days Destroyed (CDD), uzun süredir elde tutulan Bitcoin’lerin ne zaman taşındığını tanımlayan bir veri olarak karşımıza çıkıyor.

Analiste göre uzun vadeli Bitcoin yatırımcıları ne zaman harekete geçse, Bitcoin fiyatında ciddi volatilite ve genellikle düşüş gözlemleniyor. Gelecekteki fiyat hareketlerini en azından bir süre önceden tahmin edebilmenin yolu ise CDD verisini yakından incelemekten geçiyor.

CDD verisine ise Arkham Intellitenge, CryptoQuant, Lookonchain gibi on-chain analiz platformları tarafından sağlanan veriler aracılığıyla ulaşılabilmektedir.

Son olarak 24 Nisan tarihinde ciddi bir CDD akışı olduğunu belirten analist, beraberinde gelen düşüşlere dikkat çekti:

CDD verilerinin alınmasının ardından piyasada başlayan satış baskısını aşağıdaki tablodan inceleyebilirsiniz. Bu baskı kırılmadan yeni yükseliş trendleri ortaya çıkmayacaktır. Spot piyasalarda en son yüksek CDD verisi 24 Nisan’da gelmişti. Bu verinin ardından ciddi bir satış baskısına şahit olduk.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!