Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin’de İnanç Yüksek: Daha Fazla Fiyat Artışına İşaret Eden Sinyal Geldi!

Bitcoin’de uzun vadeli arzın %50’sinin aktif olmaması uzun vadeli inancın bir işareti olarak değerlendiriliyor.

On-chain analiz firması CryptoQuant 4 Haziran tarihinde Coindesk’e verdiği bir raporda, uzun vadeli Bitcoin arzı ile ilgili bilgilere yer verdi.

Söz konusu verilerde uzun vadeli Bitcoin arzının “%50’sinin aktif olmadığı” belirtilirken takip ettikleri cüzdanlarda bir hareketlilik yaşanmadığı vurgulandı. CryptoQuant bu durumu, daha fazla fiyat artışına işaret edebilecek uzun vadeli bir inancın sinyali olarak nitelendirdi.

QCP Capital de dün yayınladığı bir raporda, benzer bir yükseliş beklentisine yer vermişti. Analistler, “uykulu bir piyasa hazırlıksız yakalanabilir” demiş ve özellikle Ethereum için bullish olduklarını eklemişti.

Bitcoin satılıyor mu biriktiriliyor mu?

Öte yandan Bitfinex analistleri tarafından pazartesi günü yayınlanan raporda, Bitcoin’in mart ayından bu yana yaşadığı düşüşün muhtemelen uzun vadeli sahiplerin satışından kaynaklandığını söylemişti. Bu düşünceye rağmen blockchain verilerine göre düşüş trendi devam etmiyor ve yatırımcılar Bitcoin biriktiriyor. 

CryptoQuant verilerine göre Bitcoin ve Ethereum’da fiyatın sabit kalmasına rağmen yatırımcı talebi git gide artış yaşıyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!