Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin’de Rekor Transferde Mutlu Son: 500 Bin Dolar İade Edildi!

Bitcoin (BTC) madencilik havuzlarından F2Pool, bir yanlışlık sonucu 200 dolarlık işlem için ödenen 500 bin dolarlık işlem ücretini sahibine geri iade etti.

ABD merkezli stablecoin ihraççısı Paxos, geçtiğimiz günlerde sadece 200 dolarlık bir Bitcoin transferi için 500 bin dolar değerinde 19.89 BTC işlem ücreti ödeyerek gündeme gelmişti. Yaşanan bu olaydan kısa süre sonra söz konusu işlem ücretinin Bitcoin madencilik havuzlarından F2Pool’un cüzdanlarında olduğu öğrenildi.

Güncel on-chain verilerine göre F2Pool toplamda 19.89 BTC’nin hepsini Paxos’a iade etti. Paxos, söz konusu 500 bin dolarlık işlem maliyetinin kurumsal operasyonlar tarafındaki bir hatadan kaynaklandığını belirtmişti. F2Pool tarafından yapılan sosyal medya açıklamasında, yaklaşık 20 BTC’nin Paxos’a ait olduğunu doğruladıkları ve tam iadenin gerçekleştiği teyit edildi:

Yakın zamanda yanlışlıkla gerçekleşen ve tarafımıza ulaşan 20 BTC işlem ücretiyle ilgili bir güncelleme sunmak istiyoruz. Kimlik doğrulamasını gerçekleştirdikten sonra, bu BTC’lerin sahipliğini doğruladık ve ücreti Paxos’a tamamen iade ettik.

Konu hakkında 14 Eylül günü açıklamalarda bulunan F2Pool kurucu ortağı Chun Wang gönderisinde bir oylama başlatmış ve topluluğa nasıl bir karar vermesi gerektiğini danışmıştı. Paylaştığı bu gönderide biraz agresif be belirsiz bir tutum ortaya koyan Wang, iade işleminin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğine dair spekülasyonlara yol açmıştı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!