Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

İki Kripto Para Şirketinden ABD’de Büyük Bitcoin Planı: Bir İlk Olacak!

Köklü kripto para saklama şirketi BitGo ve şirketlere yönelik Bitcoin tabanlı hizmet sunan Swan bir araya gelerek ABD’nin ilk Bitcoin’e dayalı tröst şirketini hayata geçirecek.

Kripto para sektörünün iki önemli aktörü BitGo ve Swan, Bitcoin için ortaklık kuracağını açıkladı. Basın açıklamasında, kripto para piyasasının geri kalanının risklerinden etkilenmek istemeyen iki şirketin, sadece Bitcoin’e dayalı bir tröst şirketi kurma planlarına yer verdi.

Şirketlerin dile getirdikleri projeyi hayata geçirebilmesi durumunda söz konusu proje ABD özelindeki sadece Bitcoin’e dayalı ilk tröst şirketi olacak.

Konu hakkında açıklamada bulunan BitGo CEO’su Mike Belshe, endüstrisi için en iyi modelin Bitcoin’i sektörün geri kalanından ayrı tutmak olacağını dile getirdi:

Bitcoin endüstrisi için en iyi modelin, yüzyılı aşkın bir süredir ABD finans endüstrisinin bir parçası olan ve savaş zamanında bile test edilmiş aynı model olduğuna inanıyoruz: Alım satımın ve saklama hizmetlerinin sektörün geri kalanından ayrılması.

Swan CEO’su Cory Klippsten ise şirketin uyumluluk konusunda bir ortakla hareket etmek için bir süredir çalıştığını belirtirken 2023 yılının başından beri kripto para borsası Bakkt ile entegrasyon halinde olduklarını belirtti:

2023’ün başından beri Bakkt ile entegrasyon halindeyiz ve bazı müşteri segmentlerini aktarmaya başladık bile. Bitcoin üzerinden ilerleyen ve diğer altcoinlerin risklerini taşımayan bir şirket kurmak bizim ve müşterilerimize sunacağımız hizmetin kalitesi için oldukça önemli.

Swan, Bitcoin saklama hizmetleri için hem BitGo hem de Ripple (XRP) tarafından satın alınan Fortress Trust şirketiyle çalışıyor. BitGo, ağustos ayının başında C serisi finansman turunda 1,75 milyar dolar değerleme ile 100 milyon dolar yatırım toplamıştı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!