Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin’de Yeni Rekor: HODL Edilen BTC Sayısı 14,5 Milyonu Aştı!

Uzun vadeli Bitcoin yatırımcıları, HODL edilen 14,5 milyon BTC ile dolaşımda bulunan arz üzerindeki hakimiyetlerini %75’e çıkararak yeni bir rekora imza attı.

On-chain analitik platformu Glassnode 24 Temmuz tarihinde resmi sosyal medya hesabı üzerinden yayınladığı gönderide, uzun vadeli Bitcoin yatırımcılarının dolaşımda bulunan Bitcoinler üzerindeki hakimiyetlerini artırdıklarını belirtti.

Resim

Veriler bu ay içerisinde en az 155 gün boyunca Bitcoin tutan HODLerlarının 1,83 milyar dolar değerinde 62.882 BTC artış gösterdiğini ortaya koydu. Yaşanan artış, uzun vadeli Bitcoin yatırımcılarını 422 milyar dolar değerinde 14,52 milyon BTC ile 19,437 milyon adetlik dolaşımdaki arzın dörtte üçüne sahip konuma getirdi.

Kaydedilen bir önceki zirve, 14,48 milyon olurken yeni zirvenin öncekinden %0,27 yüksek olduğu görüldü. Artış yüksek görünmese de uzun vadeli yatırımcıların sahipliğindeki istikrarlı yükseliş, yatırımcıları umutlandırdı.

Glassnode bu veriler ışığında, uzun vadeli sahipliğin yatırımcılar tarafından tercih edilen bir strateji olduğunu öne sürdü.

Coingecko verilerine göre son 30 gün içerisinde %5,2 değer kaybeden Bitcoin, son 24 saat içerisinde %2,7 düşüş yaşayarak yazım itibariyle 29.066 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!