Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitget’ten Bu Ay İçin Bitcoin ve Ethereum Fiyat Tahmini: Bu Faktörler Etkileyebilir!

Ryan Lee’ye göre temmuz ayında Bitcoin ve Ethereum’un performansı, artan likidite ve stablecoinlerdeki yükseliş ile desteklenirken, Mt. Gox’un geri ödemeleri ve ETH spot ETF’leri piyasada önemli etkilere yol açabilir.

Bitget’in araştırma analisti Ryan Lee, Temmuz ayı içerisinde Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) fiyatlarının etkilenebileceği faktörlere değindi ve tahmini aralık seviyeleri paylaştı.

ABD Merkez Bankası’nın (FED) net likidite endeksinin Haziran sonundan bu yana 400 milyar dolar likidite sağlayarak 6,5 trilyon doları aştığını ifade eden analist gelecekteki faiz indirim beklentileriyle birlikte bu durumun piyasa likiditesinin artmasını ve kripto piyasasının genel yükseliş eğilimini destekleyebileceğini vurguladı.

Öte yandan Stablecoinlerin toplam piyasa değerinin Haziran ayında 160 milyon dolardan 162 milyon dolara eriştiğini ve bu durumun da piyasaya sermaye girişini gösterdiğini vurgulayan Ryan Lee, Temmuz ayında Bitcoin’in ve Bitcoin Cash’in (BCH) geri ödemelerine başlayacağını duyuran Mt. Gox’un etkisiyle piyasada satış baskısı endişelerinin arttığına dikkat çekti.

Ethereum’da yükseliş eğilimi

Ryan Lee yaptığı açıklamada, Ethereum fiyatını etkileyebilecek durumlardan biri olarak şu ifadelere yer verdi:

Mayıs ayının sonunda SEC 19b-4 başvurusunu onayladı. Kısa süre önce Fidelity, 21Shares ve Grayscale revize edilmiş ETH spot ETF S-1 formlarını SEC’e sundu. ETH ETF’nin Temmuz ayında ABD sermaye piyasasında resmi olarak piyasaya sürülmesi kuvvetle muhtemel; bu da geleneksel fonların doğrudan ETH satın almasına yol açabilir ve potansiyel olarak ETH için bir yükseliş eğilimi ile sonuçlanabilir.

Analist son olarak Temmuz ayında Bitcoin’in fiyat aralığının 53.000 ila 73.000 dolar arasında, Ethereum’un fiyat aralığının ise 2.600 ila 4.500 dolar arasında olması bekleniyor. ETH/BTC paritesinin de kurunun yukarı yönlü toparlanmasını sürdürmesinin muhtemel olduğu belirtildi. 

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!