Bir çok kişi farkında olmasa da, Amerika menşeli bir startup olan BitGo, geçtiğimiz günlerde ABD'li düzenleyici kurumlardan kripto para depolama çözümleri sunabilmek için onay aldı....

BitGo CEO’su: Bitcoin’in Taze Sermayeye İhtiyacı Var ve Wall Street Sektöre Giriş Yapıyor

Bir çok kişi farkında olmasa da, Amerika menşeli bir startup olan BitGo, geçtiğimiz günlerde ABD‘li düzenleyici kurumlardan kripto para depolama çözümleri sunabilmek için onay aldı. Firma CEO’su katıldığı CNBC Fast Money programında, ürün hakkında detaylar paylaştı ve aslında bunun ne anlama geldiğini açıkladı.

BitGo Kripto Depolama Ürünü, Kurumsal Yatırımcıların Beklediği Sinyal

Perşembe günü sabah saatlerinde lisans alan BitGO CEO’su, o günün akşamında CNBC’nin Fast Money programına katıldı ve gelişmeleri daha detaylı anlattı.

CNBC sunucusu Mellisa Lee, şu sıralar kurumsal yatırımcı odaklı kripto ürünlerinin olup olmadığını ve bunların ilgi çekip çekmediğini sordu.

BitGo CEO’su Mike Belshe ise soruya şu şekilde cevap verdi:

”Aslında, geleneksel finans sektörü iyice kripto paralara doğru yöneldikçe ve piyasa büyüme gösterip gerçekten gelecek vaat ettikçe, bir kaç yıldır bunun olduğunu söyleyebiliriz. Gelecekte, ilgi büyümeye devam edecek yani şu an (kripto para birimleri ve ilgi) her yerde mevcut.”

CEO’ya göre, BitGo’nun depolama çözümüne ilk ilgi hedge fonlarından, aile ofisleri ve varlık yönetim firmalarından gelecek. Belshe, daha önce güvenilir kurumsal ürünler olsaydı, piyasanın şu an ”çok daha ilerlemiş” olabileceğini ifade etti. Belshe’ye göre, Bitcoin şu an çok taze sermayeye ihtiyaç duyuyor ve taze sermaye de kurumsal yatırımcıların elinde. Kurumsal yatırımcıların sektöre girmesinin önündeki en büyük engel ise güvenilir depolama çözümleri.

Başarılı CEO, BitGo gibi güvenilir depolama hizmetlerinin çoğalması sayesinde, Bitcoin’in istediği sermayeye kavuşacağını ve eski günlere dönebileceğini düşünüyor.

 

Yorum yapmak için tıkla

Bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

E-Posta Aboneliği

E-Posta aboneliği yaparak son dakika gelişmelerinden ve analizlerden anında haberdar olabilirsiniz!

Aboneliğiniz başarılı bir şekilde alınmıştır.

Bir hata ile karşılaşıldı, tekrar deneyiniz.