Cardano'nun kurucusu ve Ethereum'un kurucu ortaklarından olan Charles Hoskinson, Ethereum'un başlangıç yıllarından ve kendisinin o sıralar projedeki rolünden söz edip, anılarından bahsetti. Hoskinson, o sıralar...

Cardano’nun Charles Hoskinson’u, Ethereum’daki Günlerinden Bahsetti: Vitalik Rock Yıldızı Gibiydi

Charles Hoskinson

Cardano‘nun kurucusu ve Ethereum‘un kurucu ortaklarından olan Charles Hoskinson, Ethereum‘un başlangıç yıllarından ve kendisinin o sıralar projedeki rolünden söz edip, anılarından bahsetti.

Hoskinson, o sıralar Ethereum’un dünyanın piyasa hacmine göre en büyük ikinci kripto para birimi olacağını tahmin etmiş olsaydı, daha farklı planlar yapmış olabileceklerini ifade etti. Hoskinson’a göre, bir şeylerin gerçekten iyi yönde gittiğini ilk olarak Miami‘de yapılan Bitcoin konferansında fark etmişler.

Vitalik vardı… sunum yaptı ve sunumu resmen herkesi topladı. Bir Rock yıldızı gibiydi… kendisi ikinci konuşan olacaktı ve ona sadece 25 dakika verdiler. Söze size Ethereum’u tanıtayım diye başladı. Elindekileri kenara koydu ve nasıl master koin ve 20 kod satırı daha sonra 13 kod satırı veya buna benzer bir şey yapabileceğinizi gösterdi.”

”Daha sonra Vitalik sorunuz var mı diye sordu, odada herkes elini kaldırdı. Konuşmacının o soruları cevaplaması için 3 dakikası vardı ve kendimi onun adına o kadar kötü hissettim ki. Daha sonra Vitalik çıktığında herkes odayı terk etti ve yeni konuşmacı geldiğinde oda bomboştu.”

Bu olay sonunda Ethereum takımı içerinde iki ayrı ekibin oluşmasına neden oldu. Birisi sadece pazarlama ve iş odaklı, diğeri ise Vitalik gibi teknik odaklı. İlk grup üyeleri içerisinde Joseph Lubin, Anthony Di Lorio gibi ekipler varken, teknik grup içerisinde ise Vitalik Buterin ve Gavin Wood bulunuyordu. Charles Hoskinson ve Mihali Alisie ise iki Ethereum grubunun da yöneticileri arasında yer aldı.

Yorum yapmak için tıkla

Bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

E-Posta Aboneliği

E-Posta aboneliği yaparak son dakika gelişmelerinden ve analizlerden anında haberdar olabilirsiniz!

Aboneliğiniz başarılı bir şekilde alınmıştır.

Bir hata ile karşılaşıldı, tekrar deneyiniz.