verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

BitGo, Yeni Kurulan Borsanın Müşterilerinin Fonlarını Saklayacak

Kripto paraların saklanması ve güvenli depolanması konusunda hizmet veren BitGo, etki alanını genişletmek için çalışmalar yapmaya devam ediyor. Özellikle sektöre kurumsal yatırımcının çekilmesi konusunda son derece kritik bir öneme sahip olduğu ifade edilen bu depolama ve saklama hizmetlerini, tabana da yayma amacında olan firma, bu uğurda önemli bir anlaşma yaptığını duyurdu.

BitGo’dan yapılan basın açıklamasında; şirketin geçtiğimiz aylarda faaliyete geçen kripto para borsası LGO Markets ile bir anlaşma sağladığı ifade edilirken, bu anlaşma kapsamında LGO Markets adlı borsada işlem yapan kullanıcıların kripto para cinsinden varlıklarının, BitGo güvencesi ile saklanacağı belirtildi.

Bu anlaşma kapsamında artık LGO Markets kullanıcıları BitGo Trust Company aracılığı ile fon güvenliği sıkıntısı yaşamayacak. Konuyla ilgili bir açıklama yapan LGO Markets CEO’su Hugo Renaudin, bu anlaşmadan duyduğu memnuniyeti dile getirirken, şunları söyledi:

”Bit Go ve LGO Markets olarak yeni bir döneme giriş yapıyoruz. Kurumsal yatırımcıların bu sektörde daha rahat bir hareket alanı bulması ve fonların güvence altına alınması konusuna çok önem verdiğimiz için, bu tarz bir hamle yapma gereği duyduk. Birlikte çalışarak, müşterilerimize en iyi hizmeti verme ve onların kripto paralarını güvenli bir şekilde saklama amacını taşıyoruz. Müşteri memnuniyetini ön planda tutan ve bunun için çalışmalar yapan borsamızın yaptığı anlaşma da, bu yöndeki vizyonumuzun bir yansıması olarak değelendirilebilir.”

Leave a comment