Dünyanın en büyük dosya paylaşım platformlarından birisi olan BitTorrent, her zaman kripto para birimleri için potansiyel vaat eden bir platform olarak görülmüştü. Bunun yanı sıra...

BitTorrent Eski Yöneticisinden Durmuyor: Tron Bir Çöp! Tron’u Eriteceğiz ve Yok Edeceğiz

Tron
Dünyanın en büyük dosya paylaşım platformlarından birisi olan BitTorrent, her zaman kripto para birimleri için potansiyel vaat eden bir platform olarak görülmüştü. Bunun yanı sıra ,platform’un önemi Bitcoin yaratıcısı SatoshiNakamoto tarafından bile vurgulanmıştı.
2018 yılında çok fazla gündeme gelen BitTorrent’in kripto para macerası, Tron Foundation tarafından satın alınması ile başladı ve Tron daha sonra Torrent için bir tür teşvik mekanizması işleme koyacağını duyurdu. Yapılan duyuruya göre Torrent kullanıcıları bir dosyayı ”seedledikleri” için bunun karşılığında token kazanabilecekti. Bir süre sessiz kalan proje, bu ayın başlarında yeniden adından söz ettirdi ve Tron bombayı patlatıp, BitTorrent Token adında bir kripto para piyasaya süreceğini ve bunun TRC-10 tokeni olacağını açıkladı.
Bu hamleyle ciddi eleştiri alan Tron, geçtiğimiz günlerde eski BitTorrent CSO’su olan Simon Morris’in de eleştirilerine maruz kaldı ve Simon çok ağır sözlerle projeyi ve Sun’u eleştirdi.

İlk olarak Tron’un bu işi yapabilecek kapasitesi olmadığını belirten CSO, daha sonraki açıklamalarında bunun bir adım önüne geçti ve Justin’in ”teknik açıdan hiçbir şeyi anlamayacağını” ifade etti.

Zamanında Sun ile bir araya geldiği esnada Tron’un whitepaper’ının fikir hırsızlığı ile yapılmış olduğu eleştirilerini kendisine ilettiğini belirten Morris, Sun’un buna cevap olarak yalan üzerine yalan söylediğini ifade etti. Son olarak sözlerini tehditkar bir şekilde noktalayan Morris, son günlerde Tron’a çöp veya işe yaramaz proje diyen de ikinci kişi oldu.

”Bu (Tron) tamamen çöp. Tron’u eriteceğiz. Tron’u gerçek anlamda yok edeceğiz.”

 

Yorum yapmak için tıkla

Bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

E-Posta Aboneliği

E-Posta aboneliği yaparak son dakika gelişmelerinden ve analizlerden anında haberdar olabilirsiniz!

Aboneliğiniz başarılı bir şekilde alınmıştır.

Bir hata ile karşılaşıldı, tekrar deneyiniz.