Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bittrex’ten 400 Milyon Dolarlık Bitcoin Çıktı

Whale Alert tarafından aktarılan bilgilere göre birkaç dakika önce devasa bir Bitcoin (BTC) işlemi yapıldı.

Dikkat Çekti

Kripto para yatırımcıları artık Bitcoin ile yapılan birkaç milyon dolarlık işlemleri görmeye alıştılar. Zaman zaman birkaç yüz BTC’nin bir adresten başka bir adrese gönderildiğini görebiliyoruz. Ancak bundan yalnızca birkaç dakika önce oldukça nadir görülen bir işlem yapıldı.

Whale Alert’ün aktardığı bilgilere göre Bittrex’in adresinden 47 binden fazla BTC çıktı ve bu işlemin toplam değeri 400 milyon dolardan fazla. Bu işlemin tam olarak ne amaçla yapıldığı henüz bilinmiyor ancak bazı kripto para takipçileri oldukça endişeli görünüyorlar.

Endişeye Gerek Olmayabilir

İnsanlar Bitcoin fiyatı 8 bin 700 dolara düştükten sonra böyle bir işlem görünce olası bir balina işleminden endişelenmeye başladılar. Bazıları ise yukarıda da görülebileceği üzere Bittrex’in hacklenmiş olma ihtimalinden korkuyorlar.

Bu aşamada henüz endişelenmeye pek gerek olmayabilir. Çünkü Bittrex’in adresinden daha önce de bu miktarlarda BTC çıkmış, bu işlemin rutin bir hareketlilik olduğunu öğrenilmişti. Dolayısıyla bu işlemin Bittrex tarafından kasıtlı olarak yapılmış olması mümkün.

Bu sırada ilgi çekebilecek bir diğer şey, işlemden alınan işlem ücreti oldu. İnsanlar günümüzde herhangi bir bankayla EFT işlemi yapmaya çalıştıkları zaman yüklü miktarlarda ücret ödemek zorunda kalıyorlar. Ancak bu 400 milyon dolarlık BTC işleminden alınan ücret 1 dolardan daha düşük.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Leave a comment