Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Cash Uygulaması Bir Yılda 500 Milyon Dolarlık Bitcoin Sattı

Dünyanın en popüler finans uygulamalarından Cash’in kullanıcıları, bir yıl içerisinde 500 milyon dolarlık Bitcoin (BTC) aldılar.

2019’a Genel Bakış

Square’in geliştirdiği Cash uygulaması kısa süre önce 2019’a ilişkin mali raporunu yayınladı. Square ismi özellikle kripto para takipçilerine tanıdık geliyor olabilir çünkü bu şirket Twitter CEO’su Jack Dorsey tarafından yönetiliyor. Kendisinin de sıkı bir Bitcoin destekçisi olduğunu biliyoruz.

Şirket geçtiğimiz yıl içerisinde toplamda 4 milyar dolardan fazla gelir elde etti. Bu gelirin 500 milyon dolarlık kısmı ise Bitcoin satışlarından geldi. Yıl genelinde toplamda 516 milyon dolarlık BTC satan Cash, yalnızca dördüncü çeyrek içerisinde 183 milyon dolarlık satış yaptı.

Kaynak: Square

Hızla Büyüyor

Cash’in yalnızca dördüncü çeyrek içerisinde 183 milyon dolarlık Bitcoin satması büyük bir gelişme. Çünkü Binance US gibi dev kripto para borsaları bile dördüncü çeyrekte 200-300 milyon dolar arasında satış yaptılar. Bu hem Cash’in hem de Bitcoin’e duyulan talebin büyüdüğünü gösteriyor.

Ayrıca Bitcoin’in Cash uygulamasında bu kadar aktif bir şekilde kullanılıyor olması BTC’nin geniş kitlelere ulaşmasına da katkıda bulunabilir. Similar Web verilerine göre Cash şu anda ABD’nin en popüler ikinci finans uygulaması durumunda. Cash’in Google Play’deki genel sıralaması ise 23.

Square tarafından paylaşılan bilgilere göre Cash uygulamasının Aralık 2019’da 24 milyon adet aktif kullanıcısı vardı ki bu da uygulamanın ne kadar popüler olduğunu gösteriyor. Bitcoin’in bu kadar popüler bir uygulamada bu kadar yoğun bir şekilde kullanılması BTC için gerçekten olumlu bir gelişme.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Leave a comment