Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

BlackRock’tan Bitcoin ETF Güncellemesi: SEC ile İletişim Olumlu Sinyaller Veriyor!

11 trilyon dolar varlık yöneten yatırım devi Blackrock, spot Bitcoin (BTC) ETF başvurusunda yaptığı güncellemeyle birlikte kafileye katılmış oldu.

Yatırım devi BlackRock, Cathie Wood’un yatırım şirketi Ark Invest ve Fidelity’nin ardından iShares spot Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) başvurusunu güncelleyerek SEC’ye sundu. Bu güncellemenin, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) geçtiğimiz haftalarda ETF ihraççıları için gönderdiği bir e-posta’nın cevabı olarak gerçekleştiği düşünülüyor.

Bloomberg kıdemli analisti James Seyffart, söz konusu güncellemenin SEC ile BlackRock görüşmelerinin devam ettiğinin bir kanıtı olarak yorumladı.

SEC Başkanı Gary Gensler 18 Ekim günü yaptığı bir açıklamada, spot Bitcoin ETF’i için başvuru yapan bütün kurumlarla görüşmelerin aktif bir şekilde sürdürüldüğünü doğrulamıştı.

Spot Bitcoin onayına yönelik bir gelişmenin kripto para piyasasını olumlu etkileyeceğini düşünen yorumcular, onayların toplu bir şekilde geleceğine de inanıyor.

Olası bir onayın piyasa üzerinde yaratacağı etkiyi kestirmek zor olsa da geçtiğimiz pazartesi günü BlackRock’ın spot Bitcoin ETF başvurusunun onaylandığına yönelik bir yalan haber bile Bitcoin fiyatını dakikalar içerisinde 2 bin dolar yükseltmeye yetmişti.

Son olarak bir diğer yatırım devi Fidelity’de benzer bir adım atarak spot Bitcoin ETF başvurusunun güncellenmiş halini SEC’ye sunmuştu.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!