verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Blockchain Bankacılık Kültürü Yüzünden Gelişmiyor

Credit Suisse’in idari kadrosunda yer alan bir isim, günümüzde kripto para ve Blockchain sektörlerinin karşılaştıkları en büyük zorluklardan birkaçı hakkında bilgi verdi.

Credit Suisse’in dijital piyasa varlıkları biriminden sorumlu olan Emmanuel Aidoo geçtiğimiz günlerde kripto para ve Blockchain sektörleriyle ilgili bazı açıklamalar yaptı. Aidoo’ya göre bu sektörlerin gelişimini engelleyen en büyük şeylerden biri günümüz banka kültürü.

Business Insider tarafından yapılan bir habere göre Aidoo, bankacılık kültürünün Blockchain’in gelişimini ciddi anlamda engellediğini düşünüyor. Öyle ki Aidoo’ya göre günümüzdeki bankaların Blockchain’i kullanmıyor olmalarının sebebi Blockchain’in yetersiz veya verimsiz olması değil:

“Bu teknolojileri neden bankacılık sektöründe göremiyoruz? Bence bunun başlıca sebebi bankacılık kültürü.”

Aidoo, yukarıda bahsettiği durumun bu yıl ve önümüzdeki birkaç yıl içerisinde değişebileceğine de inanıyor. Öyle ki Aidoo’ya göre günümüzdeki pek çok banka, Blockchain teknolojisinin avantajlarını daha yakından incelemeye ve bu teknolojiyi daha kapsamlı bir şekilde araştırmaya başladı.

Bankacılık sektöründeki şirketlerin Blockchain’in avantajlarından faydalanmak isteyeceklerini düşünen Aidoo, bu yıl itibarıyla daha fazla şirketin Blockchain kullanmaya başlayacağına inanıyor.

Leave a comment