verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Blockchain Wallet’dan SegWit ve Bitcoin Cash Desteği

Eskiden Blockchain.info olarak bilinen kripto para cüzdan servisi Blockchain, yaptıkları bir açıklamada Bitcoin Cash’e ve SegWit protokolüne tam destek vereceklerini belirtti.

Blockchain’in CEO’su Peter Smith, geçtiğimiz Çarşamba günü attığı bir Tweet’le popüler cüzdan servisinin yakın gelecekteki planlarını açıkladı. Bitcoin’in yanında Ethereum da destekleyen cüzdanın Bitcoin Cash için verdiği destek sadece kısmi.

Yayınlanan blog yazısında, “2018’de çıkardığımız cüzdanlar SegWit teknolojisini de desteklemeye başlayacak” şeklinde bir gelişmeye de yer verildi.

“Bu hareket cüzdanların altında yatan kodu değiştirecek oldukça büyük ve kompleks bir güncelleme olacak. Farklı platform ve cihazlardaki milyarlarca kullanıcının cüzdanları güncellenmiş olacak, bu da yapılan transferlerin gizliliğini etkileyecek.”

Blockchain aslında 1 Ağustos’taki hardfork’tan yaklaşık 8 hafta sonra kullanıcılarına Bitcoin Cash bakiyelerini kontrol etme imkanı tanımıştı.

İmkan tanınmıştı tanınmasına, ancak bu birçok sorunu da beraberinde getirmişti. Aslında cüzdan, Bitcoin Cash işlemlerini ShapeShift ile yaptıkları ortaklık sonucunda gerçekleştiriyordu. Bu çözüm pek de güvenilir sayılmaz, zira özellikle son zamanlardaki hareketlilikle birlikte sistemde birçok donma ve hatalar yaşanmaya başlamıştı.

Cüzdana Entegre Edilmiş Bitcoin Cash İşlemleri Geliyor

Açıklamaya yorum yapan kullanıcılar, Blockchain’i güncelleme önceliği konusunda eleştiriyor. Blockchain, Bitcoin işlemleri için SegWit protokolünün çok daha önemli olmasına karşın ilk önce Bitcoin Cash üzerinde çalışmayı tercih etmiş. Blog yazısında bu konu şöyle ele alınıyor:

“Son zamanlarda Bitcoin Cash’e olan talep çok güçlüydü. Bize göre bu durum uzun bir süre böyle kalacak.”

Leave a comment