Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bloomberg Analisti Bitcoin’de Yeni Korelasyonu Açıkladı: Fiyat Bunu Takip Ediyor

Bloomberg kıdemli analisti Mike McGlone, Bitcoin (BTC) ve Nikkei 225 endeksi arasındaki korelasyona işaret ederek olası bir yükseliş için gereken faktörleri sıraladı.

Bitcoin hakkındaki açıklamalarıyla sık sık gündeme gelen Mike McGlone bu sefer de Japonya’nın en büyük ve en çok takip edilen hisse senedi endeksi Nikkei 225 ile olan korelasyonu işaret etti.

Nikkei 225 endeksinin geçtiğimiz haziran ayında son 33 yılın zirvesine ulaştığını ve Bitcoin’in bu doğrultuda yükselebileceğini vurgularken 31 bin dolar seviyesindeki direncin kırılmasının toplarmanın gücüne işaret edeceğini belirtti.

Öte yandan Bitcoin için 100 haftalık hareketli ortalamanın aşağı yönlü sinyaller verdiğini hatırlatan analist, ABD Merkez Bankası’nın (FED) para politikalarının da düşüşü destekleyen veriler arasında yer aldığını öne çıkardı:

Bitcoin’in Nikkei 225 ile seçici bir yön ilişkisi vardı ve son kripto zayıflığı bir yayılmaya işaret edebilir. Bu gösterge doğrultusunda kripto paralar toparlanabilir ve haziran ayında 33 yılın en yüksek seviyesine ulaşan Nikkei’nin yolunu izleyebilir. Önyargımız, Bitcoin’in öncü gösterge işaretlerine yönelmek ve aşağı doğru eğimli 100 haftalık hareketli ortalamaya saygı duymaktır. Yaklaşık 31 bin doların üzerine çıkılması Bitcoin’in toparlanma gücünün bir göstergesi olacaktır ancak aşağı yönlü dönüşün devam etmesi için iyi bir neden var. FED ve çoğu merkez bankası hala sıkılaştırma yapıyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!