Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Glassnode Kurucusundan Bitcoin İçin Kısa ve Orta Vadeli Analiz: Bu Seviyelerden Alın!

Glassnode kurucusu Yann Allemann, Bitcoin (BTC) özelinde kısa ve orta vadeli stratejiler hakkında açıklamada bulundu.

Bitcoin fiyatı günlerdir 26 bin dolar seviyesinde kararsızlıkla beklerken Yann Allemann’dan olası senaryolar hakkında açıklama geldi. Allemann 5 Eylül tarihinde paylaştığı bir sosyal medya gönderisinde, Bitcoin’deki orta vadeli görünümün risk ödül oranı açısından olumlu olduğunu yazarken kısa vadeli görünüm içinse daha negatif konuştu.

Allemann şu ifadelere yer verdi:

Orta vadeli görünüm risk ödül oranı bakımından olumlu ancak kısa vadeli 25.800-26.800 arasındaki belirsizlik sürüyor.

Öte yandan göreceli gün endeksi (RSI) göstergesindeki yükseliş eğilimi ve fiyat üzerindeki volatilitenin azalmasını olumlu yorumlayan Allemann, bu iki sinyalin de Bitcoin’in dip konumda olabileceğini gösterdiğini vurguladı.

Devam eden belirsizlik atmosferinin altında olası bir düşüş senaryosunda kısa vadeli olarak 23.800-24.800 dolar seviyesinin test edilebileceğini dile getiren kurucu, yatırımcılar için iki farklı alım stratejisi çizdi.

Allemann, olası bir Bitcoin düşüşünden sonra 23.800-24.800 dolar bandından veya 26.800 dolar bandına tutunur ve düşüş trendini kırarsa alım için uygun şartların sağlanabileceğini dile getirdi.

CoinGecko verilerine göre son 24 saat içerisinde %0,6 değer kaybeden Bitcoin, yazım esnasında 25.730 dolardan alıcı buluyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!