verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bloomberg Analisti Yanıtladı: Bitcoin mi Altın mı?

Analist Mike McGlone, bu ay Bitcoin performansının altını gölgede bırakacağı yorumunda bulundu. Ayrıca analist 2021 yılında BTC fiyatının 20 bin dolarlık eski rekoru yeniden görme olasılığının düşük olduğunu savundu ve Bitcoin için 2021 fiyat hedefini 50 bin dolar olarak gösterdi.

Bloomberg’ün uzman ismi Mike McGlone, Bitcoin için bu yılının oldukça güzel geçebileceğini ileri sürdü.  Bloomberg analisti McGlone Bitcoin fiyatının 2021 yılında 50 bin dolar seviyesine ulaşma potansiyelinin güçlü olduğunu savundu. Mike McGlone attığı tweet ile 2021’de kripto para piyasanın ciddi anlamda büyüyeceğini öngörürken, BTC fiyatının 20 bin dolarları yeniden ziyaret etme olasılığının oldukça düşük olduğunu söyledi.

Bitcoin altını sollayabilir

McGlone Twitter üzerinden yaptığı Ocak 2021 güncellemesinde Bitcoin’in altından daha iyi bir performans gösterebileceğini ileri sürdü. Analistin bu sene kripto para piyasasının giderek güçleneceğini öne sürmesi ile BTC, 2021 yılının tamamında da altın performansını sollayabilir.

McGlone, Kasım 2020’de yaptığı açıklama ile 2021 yılının Bitcoin için parabolik bir yıl olabileceğini iddia etti. McGlone’a göre Bitcoin grafikleri bu yıl için de, 2013 ve 2017’de yaşadığı boğa koşularındaki modeli işaret ediyor.

Bitcoin fiyatı son 24 saatte %10’dan fazla ve son 7 günde %30’un üzerinde yükseliş gösterdi. BTC kendi rekorunu bugün 38 bin 700 doların üzerinde konumlandırmayı başardı. Bitcoin piyasa değeri ise 720 milyar doları aştı. Birçok kripto para analisti McGlone’un tahminine paralel şekilde BTC fiyatının son ralliden önce yıllardır beklenen 20 bin dolarlık seviyelere dönmeyeceğini öne sürüyor.

bitcoin-altin
Bitcoin (BTC) fiyatının son 24 saatteki değişimini gösteren grafik. Kaynak
Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!