verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bloomberg Analisti Bitcoin’in Fiyat-Hash Rate Farkına Dikkat Çekti: En Son Görüldüğünde BTC Boğası Başlamıştı

Bloomberg’ün kıdemli analisti Mike McGlone, hash rate’i sürekli rekor tazeleyen Bitcoin (BTC) hakkındaki olumlu görüşlerini yineledi.

McGlone 19 Ekim tarihinde Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, “Bitcoin’in sürekli artan hash rate’ini” blockchainin gücünün ve güvenliğinin bir ölçüsü olarak tanımladı. Mevcut hash rate seviyesinde Bitcoin’in 70.000 dolar olması gerektiğini gösteren bir grafik paylaştı.

ResimEn son fiyat ile hash rate arasında bu kadar fark oluşturduğunda Bitcoin 5.000 dolar seviyelerinde bulunuyordu. McGlone, bulunduğumuz 19.000 seviyelerinin o zamanın 5.000 dolarlarıyla benzer olduğunu belirtti.

Kıdemli analist fiyat ve hash rate arasında oluşan bu “uçurumun” 2020 yılında boğa sezonu başlamadan önceki düşüş sırasında görüldüğüne değindi ve artan talep, benimsenme ve regülasyonlar sayesinde Bitcoin’in önlenemez bir ana akım benimsenmesine doğru gittiğini ima etti. Dün katıldığı bir konuşmada Bitcoin’in 100.000 dolarlık fiyata ulaşabileceği düşüncesini tekrarlamış ve benimsenmesinin sürekli artış içerisinde olduğunu açıklamıştı.

McGlone’nin paylaştığı grafikte olması gereken seviyenin %72 aşağısında seyreden Bitcoin, 20 bin doların altında 19.190 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!