Bloomberg tarafından yapılan bir habere göre kripto para sektöründeki pek çok yatırımcı, son zamanlarda türev piyasasına geçiş yapmaya başladı. Bloomberg tarafından bugün erken saatlerde yayınlanan...

Bloomberg: Kripto Para Piyasasından Çıkanlar Türev Piyasasına Geçiyorlar

Bloomberg tarafından yapılan bir habere göre kripto para sektöründeki pek çok yatırımcı, son zamanlarda türev piyasasına geçiş yapmaya başladı.

Bloomberg tarafından bugün erken saatlerde yayınlanan bir makaleye göre kripto para yatırımcıları ve madencileri, piyasadaki fiyatların düşmesinin ardından türev piyasasına geçiş yapmaya başladılar.

San Francisco’daki bir finans şirketi olan Alameda Research’ün CEO’luğunu üstlenen Sam Bankman-Fried, Bloomberg’e konu hakkında şu demeci veriyor:

“2018’de cüzdanında token tutan herkes gördü ki tüm servetleri aslında kripto para fiyatlarına bağlı durumda. İnsanlar bu yüzden dijital para fiyatları düşüşe geçtiğinde bile ayakta kalabilmek için biraz nakit para tutmaya başladılar.”

Bloomberg ayrıca Dünya genelindeki yatırımcıların son zamanlarda basit piyasalardan çıkıp karmaşık yapılı piyasalara geçiş yapmaya başladıklarını belirtiyor. Bunun sebebi olarak ise bu tarzdaki piyasalardan çok daha fazla para kazanılabiliyor olması gösteriliyor.

Bloomberg tarafından yayınlanan bu makaleye göre tam olarak kaç yatırımcı kripto para piyasasından çıkıp türev piyasasına geçti, bu piyasadaki hacim son zamanlarda ne kadar arttı söylemek pek mümkün değil. Türev piyasasındaki sözleşmelerin çok büyük bir kısmı gizli tutulduğu için bu sözleşmelere ilişkin bilgi edinmek mümkün olmayabiliyor.

Finans sektöründeki tecrübeli isimler, türev piyasalarına geçiş yapmaya başlayan kripto para yatırımcılarını ve madencilerini şimdiden uyarıyorlar. Eskiden Citigroup’ta görev alan ve şimdi kripto para madenciliği yapan bir isim konu hakkında şu yorumu yapıyor:

“Profesyonel traderlar, madencilere ellerindeki opsiyonları çok ucuzdan sattırmaya çalışarak onlara bir ders vermeye çalışacaklar.”

Yorum yapmak için tıkla

Bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

E-Posta Aboneliği

E-Posta aboneliği yaparak son dakika gelişmelerinden ve analizlerden anında haberdar olabilirsiniz!

Aboneliğiniz başarılı bir şekilde alınmıştır.

Bir hata ile karşılaşıldı, tekrar deneyiniz.