Bitcoin.Com'un CEO'su olan ve Bitcoin Cash hakkında yaptığı yorumlar ve BCH'yi desteklemesi ile kripto para camiasında bilinen Roger Ver, Bitcoin'e bir kez daha tepki gösterdi....

Roger Ver’den Bitcoin’e Sansürcülük Suçlaması

Roger Ver Bitcoin

Bitcoin.Com’un CEO’su olan ve Bitcoin Cash hakkında yaptığı yorumlar ve BCH’yi desteklemesi ile kripto para camiasında bilinen Roger Ver, Bitcoin’e bir kez daha tepki gösterdi. Daha önce çeşitli mecralarda, sürekli olarak Bitcoin’in kötü yönlerine vurgu yapan Ver, bu sefer de Bitcoin’i sansürcülük ile suçlarken; Twitter üzerinden Bitcoin ve ekibine sert çıkıştı.

Resmi Twitter hesabı aracılığı ile Bitcoin’e sert çıkan Roger Ver, Bitcoin’in sadece seslerin kesilmesini ve sansürü seven kişiler için uygun bir kripto para olduğunu iddia ederken, bundan yaklaşık bir buçuk yıl önce Bitcoin ağından ayrılarak kurulan Bitcoin Cash’in ise, kripto para piyasalarında özgürlüğü, finansal bağımsızlığı ve açıkça tartışma hakkını temsil ettiğini belirtti.

Ver’in tweetinde şu ifadeler yer aldı:

”Eğer sansür uygulanmasından ve farklı seslerin susturulmasından keyif alan biri iseniz Bitcoin sizin için kesinlikle en uygun kripto para. Ancak eğer bağımsızlık, çok seslilik ve tartışma hakkını savunuyorsanız, Bitcoin Cash ya da diğer herhangi bir kripto para sizin için daha uygun demektir.”

Ver, bilindiği üzere geçen hafta 2016 yılında John Looke tarafından yazılan bir Medium yazısını yine Twitter aracılığı ile paylaşmıştı. O yazıda ise ta o dönemlerde Bitcoin’deki sansür eleştiriliyordu. Bu yazı ise daha sonra birçok Bitcoin karşıtı tarafından Twitter’da bir kez daha paylaşıldı ve Bitcoin’e ciddi sayılabilecek eleştriler gelmesine yol açtı.

Yorum yapmak için tıkla

Bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

E-Posta Aboneliği

E-Posta aboneliği yaparak son dakika gelişmelerinden ve analizlerden anında haberdar olabilirsiniz!

Aboneliğiniz başarılı bir şekilde alınmıştır.

Bir hata ile karşılaşıldı, tekrar deneyiniz.