Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

BNB Fiyatı Rekor Kırdı: Analistler Bu Seviyeler İçin Uyardı

BNB fiyatı kendi adına tüm zamanların rekorunu kırdı. Türev analistleri, dalgalanmalara karşı uyardı.

Piyasa değeri bakımından en büyük dördüncü kripto para olan BNB, son 24 saat içerisinde %11’den fazla değerlendi ve 707 dolara çıkarak rekor kırdı.

Binance’deki kampanyalar fayda sağladı

Binance‘nin Binance Launchpad ve Binance Launchpool platformlarında düzenlediği kampanyalar, BNB fiyatını olumlu etkiledi.

Kullanıcıların bu platformlarda piyasaya yeni giren tokenları kazanabilmeleri için BNB satın alıp stake etmesi gerekiyor.

Binance, en yakın zamanda Telegram tabanlı bir gaming token olan Notcoin (NOT) için kampanya düzenledi. NOT, günlük bazda düşmüş olsa da haftalık olarak %129 değer kazandı.

Analistler düşüşe karşı uyardı

Opsiyon yatırımcıları, fiyattaki yükselişin ardından temkinli şekilde pozisyon almaya başladı.

PowerTrade CCO’su Bernd Sischka, “11.250 BNB opsiyonuyla işlem yapıldı, alımların kullanım fiyatı 600-700 dolar; satımların kullanım fiyatı 650-550 dolar aralığında” dedi. Sischka, “Yatırımcılar, fiyat 2024’ün zirvelerini zorlarken çok fazla volatilite bekliyor” yorumunu yaptı.

CoinGlass verilerine göre BNB’nin dün itibarıyla toplamda 754 milyon dolar değerinde açık pozisyonu bulunuyordu. Son 24 saat içerisinde 6,5 milyon dolar değerinde short (kısa) pozisyon, likide oldu.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!