Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ethereum’dan Sonra Sıra Ripple’da Mı: CEO’dan Heyecanlandıran Açıklama!

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, yatırımcıları sevindirecek ETF açıklamalarında bulundu.

Brad Garlinghouse kısa süre önce Fox Business’a verdiği demeçte, spot Ripple ETF’lerine değindi. ABD’nin Ripple ETF’lerini kaçınılmaz olarak onaylayacağını belirten CEO, altın ve gümüş benzetmesi üzerinden örnek verdi:

Eğer altına maruz kalıyorsanız, gümüşe de maruz kalmak isteyebilirsiniz. Tek bir varlığa maruz kalmak istemezsiniz.

Garlinghouse, XRP’nin bir zamanlar piyasa değeri açısından en büyük ikinci dijital varlık olduğunu hatırlattı. Şu anda yaklaşık 29 milyar dolarlık piyasa değeri ile sekizinci sırada yer alıyor. “Bu, SEC’nin ETH’yi onaylamasından önceydi” diye ekledi.

Ethereum ETF onayının ardından gözler Ripple’da

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ethereum ETF’lerine 19-b onayını verdi ve haziran sonunda S-1 onayının çıkması bekleniyor. Garlinghouse ise Ethereum onayından sonra sıranın Ripple’a gelebielceğini düşünüyor.

SEC’nin, Ripple ile yaşadığı hukuki savaş nedeniyle XRP ETF’sine karşı olası bir önyargıya sahip olabileceği konusunda ise Garlinghouse, SEC’nin mahkemede kaybettiğine dikkat çekti.

“Bu onlar için zor bir argüman. Hayatı zorlaştırabilirler mi? Pek çok kişi için hayatı zorlaştırdılar ve mahkemede kaybettiler” dedi.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!