Brezilya'da faaliyet gösteren kripto para borsaları, açtıkları davalarda mahkemeler tarafından haklı bulunulmaya devam ediyor. Son olarak çıkan haberlere göre, ülkede faaliyet gösteren Bitcoin Max isimli...

Brezilya’da Bir Kripto Para Borsası Daha, Mahkemece Haklı Bulundu

brezilya kripto para engel

Brezilya’da faaliyet gösteren kripto para borsaları, açtıkları davalarda mahkemeler tarafından haklı bulunulmaya devam ediyor. Son olarak çıkan haberlere göre, ülkede faaliyet gösteren Bitcoin Max isimli kripto para borsası, Banco Santander’deki hesabının kalması için yaptığı başvurudan olumlu sonuç aldı ve mahkeme, borsayı haklı buldu.

Santander’in Bitcoin Max’in bankadaki hesabını herhangi resmi bir bildirim yapmadan kapatması sonucu, geride bıraktığımız yılın Ağustos ayında başlayan yasal süreç; çıkan haberlere göre bugün itibari ile sonlandı. Mahkeme, Santander’in banka hesabını herhangi bir uyarı ya da resmi bildirim yapmadan kapatmasını hukuksuz olarak değerlendirirken, Bitcoin Max’in bankadan hizmet alabilmesinin önünde bir engel olmadığını ifade etti.

Daha önce, kanunlar gereği hesabı kapatma yetkisinin finansal kurumda olduğu ifade edilse de, yapılan itirazlar sonucunda Santander’in Bitcoin Max borsasını hiçbir şekilde uyarmaması nedeniyle, banka haksız bulundu.

Bitcoin Max avukatı Leonardo Ranna, mahkeme kararının ardından yaptığı açıklamada, Banco Santander’in bu noktada borsanın haklarına saygı göstermediğini ifade ederken; bu durumun da kabul edilemez olduğunu belirtti.

Daha önce de yine Brezilya’da faaliyet gösteren Mercado Bitcoin borsası, Banco Sicoob’a karşı açtığı davayı kazanmıştı. Yine bankanın hesabı haksız yere kapattığı iddiası ile başlayan süreçte mahkeme, kripto para borsası olan Mercado Bitcoin’i haklı bulmuş ve hesabın kapatılması için herkes tarafından kabul gören bir sebep olması gerektiğini ifade etmişti.

Yorum yapmak için tıkla

Bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

E-Posta Aboneliği

E-Posta aboneliği yaparak son dakika gelişmelerinden ve analizlerden anında haberdar olabilirsiniz!

Aboneliğiniz başarılı bir şekilde alınmıştır.

Bir hata ile karşılaşıldı, tekrar deneyiniz.