Dünyanın ve ABD'nin en büyük kripto para borsalarından ve platformlarından birisi olarak bilinen Coinbase, 2018 yılının ortalarından itibaren başlattığı girişim hareketini tüm hız devam ettirmekte...

Coinbase Borsası Sistemsel Açığı Tespit Eden Kullanıcıya 30.000 Dolar Verdi!

coinbase banka yasak

Dünyanın ve ABD’nin en büyük kripto para borsalarından ve platformlarından birisi olarak bilinen Coinbase, 2018 yılının ortalarından itibaren başlattığı girişim hareketini tüm hız devam ettirmekte ve borsa çok yakın zamanda yeni bir haber ile kullanıcılara seslendi. Hackerone tarafından aktarılan bilgilere göre, Coinbase sisteminde bulunan önemli bir sistemsel açığı bulan kullanıcıya, 30.000 dolar değerinde ödül verdi. 11 Şubat tarihinde öğrenilen sistemsel açık, Coinbase tarafından verilen en büyük bug bounty olma unvanını da kazandı.

Bulunan sistemsel açık HackerOne sistemi üzerinden halka açıklanmadı. Coinbase ise açığın doğru olduğunu ve bulunmasından sonra hemen yama yapılıp kapatıldığını vurguladı. Coinbase yetkilisi ise konu hakkında daha fazla detay paylaşmayı reddetti. Coinbase’in dördüncü seviye olan ödül sistemi, yakın zamanda bulunan bu sistemsel açığın oldukça kritik olduğunu belirtmekte. Coinbase’nin ödül programı düşük seviye sistemsel açıklar için 200 dolar, orta dereceler için 2.000 dolar, yüksek seviye için 15.000 dolar ve en üst seviye için 50.000 dolara kadar ödül verebilmekte.

Coinbase’nin sistemine göre en üst seviye olan açıklar sistemsel açıklar olarak belirtilmekte ve bunu fark eden kullanıcılar hassas verileri değiştirebilir veya itibari hatta kripto para da çalabilirler. Düşük önceliğe sahip açıklar ise sadece veri aktarımı gibi konuları kapsamakta.

Coinbase verdiği son ödül ile bu yıl toplam dört sistemsel açık ödülü verdi. 2018 yılının Mart ayında 10.000 dolar ödül veren Coinbase, o miktardan sonra en büyük ödülünü HackerOne aracılığıyla vermiş oldu.

Yorum yapmak için tıkla

Bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

E-Posta Aboneliği

E-Posta aboneliği yaparak son dakika gelişmelerinden ve analizlerden anında haberdar olabilirsiniz!

Aboneliğiniz başarılı bir şekilde alınmıştır.

Bir hata ile karşılaşıldı, tekrar deneyiniz.