verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Brezilya’dan 24 Saat İçerisinde 100.000 Bitcoin Rekoru!

En büyük Latin Amerika ekonomisi konumundaki Brezilya, geçtiğimiz 24 saat içerisinde kripto para konulu yeni bir rekora imza attı. Brezilya tabanlı kripto para borsalarında geçtiğimiz 24 saat içerisinde 100.000 üzerinde BTC alım satımı gözlemlenirken, ülkenin ekonomik etkinliği Şubat ayında son dokuz ayın en düşük seviyesine geriledi.

Brezilya ve Arjantin arasında Latin Amerika’nın en büyük kripto para ekonomisi olma konulu savaş hala sürüyor ve Cointrader Monitor tarafından aktarılan bilgilere göre Brezilya tabanlı kripto para  borsaları 10 Nisan 2019 tarihinde 24 saat içerisinde 100.000’den fazla Bitcoin alım satımı ile savaşı önde götürmeye başlad.


10 Nisan tarihinde yükselişin gerçekleştiği zaman, Bitcoin’in kısa bir süreliğine kendisini 5.400 doların üstüne attığı zaman ile örtüşmekte .

Bitcoin ve kripto para alım satımı özellikle ekonomik krizle boğuşan ülkelerde tam olarak sıkıntılı tarihlerde ciddi bir artış yaşamakta. Venezuela ve Arjantin örneklerinden de anlaşılacağı üzre hükümete güven duymayan ve ekonomik belirsizlik yaşayan vatandaşların büyük bir bölümü çözümü kripto para birimlerinde aramaya başlıyor ve bu da ciddi bir kripto para hacmi yaratıyor.

Brezilya’da geçtiğimiz Şubat ayında yaşanan ekonomik gerileme, büyük ihtimalle Bitcoin alımlarını da tetikledi ve 2 Nisan tarihinde başlayan ani yükseliş ekonomik kaygı ile de birleşince, ülke vatandaşları adeta BTC’ye hücum etti.

Leave a comment