Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Brezilya’dan Ülkenin En Büyük Yerel Kripto Para Borsasına “Ödeme Kuruluşu” Lisansı

Brezilya’nın en büyük kripto para borsası Mercado Bitcoin, Brezilya Merkez Bankası’ndan ödeme kuruluşu olmak adına lisans aldı.

Brazilya yerel medyası tarafından sunulan habere göre ülkenin en büyük kripto borsası olan Mercado Bitcoin, Brezilya Merkez Bankası tarafından bir ödeme kurumu olarak lisanslandı. Şirket artık elektronik para ihraççısı statüsü altında bir ödeme kuruluşu olarak faaliyetlerine devam edecek.

Mercado Bitcoin CEO’su Roberto Dagnoni tarafından gelişme hakkında yapılan açıklamada merkez bankası tarafından verilen bu lisansın geniş çaplı operasyonları için önemli olduğuna yer verildi:

Merkez bankasının onayı, müşterilerimize daha da eksiksiz bir deneyim sunmak için ticari genişleme planlarımıza devam etmemize olanak tanıdığı için önemli bir adımdır.

Geçtiğimiz mart ayından benzer bir atılım Coinbase’den gelmişti. Brezilya Merkez Bankası ile kripto para borsası Coinbase arasında sağlanan entegrasyon doğrultusunda kullanıcıların Brezilya Reali (BRL) ile kripto alabileceği beyan edilmişti.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!