verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Brian Kelly, Bitcoin İçin 6.000 Doları Müjdeledi!

BKCM LLC CEO‘su ve kurucusu olan Brian Kelly, 2 Nisan tarihinde CNBC’ye yaptığı açıklamalarında lider kripto para birimi Bitcoin‘in sıradaki hedefinin 6.000 doları aşmak olduğunu dile getirdi.

Kelly, CNBC’nin ”Futures Now” programı için yaptığı röportaj esnasında Bitcoin için sıradaki olası hedefin 6.000 dolar olduğunu vurguladı. Bilindiği üzre BTC geçtiğimiz 2 Nisan sabahında ani bir yükseliş yaşayarak 4.900 ve 5.000 dolara kadar ulaşmıştı ki bu durum 2018 yılının Kasım ayında yaşanan düşüş sonrasında bir ilk olma özelliğini taşıyor.

”Temel prensipler olsun , teknik analiz olsun, nicel analiz olsun elimizde olan bütün göstergeler bizim en azından dibi bulma sürecine sahip olduğumuzu göstermekte. Bu hamle hakkında ilginç olan şey bunun gelişmekte olan temeller ve kurumsal düşünce üzerine gerçekleşiyor olması.”

Kelly açıklamasının devamında kurumsal yatırımcıların kripto paraların fiyatının artmasında temel etken olduğunu ve aile ofislerinin bile artık kripto paralara karşı ciddi bir ilgi duyduğunu dile getirdi.  Bunun yanı sıra CNBC’nin yaptığı habere göre gizemli bir kişi farklı borsalardan tek bir algoritma kullanarak aynı anda 20.000 BTC satın aldı ve bu durum toplam Bitcoin arzının %0.11’ine denk geliyor. Kelly geçtiğimiz Şubat ayında CT ile yaptığı başka bir röportajda Bitcoin’in gerçek değerinin %50 altında olduğunu ancak yine de kısa vadede 1.500 dolara düşülse şaşırmayacağını vurgulamıştı.

BitMEX CEO’su Arthur Hayes ise Bitcoin’in bu yıl 10.000 dolara yeniden çıkacağını belirtmiş ve tahminlerindeki doğruluk oranı ile topluluğu sevindirmişti.

Leave a comment