verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Brian Kelly, Bitcoin ETF’sinin Onaylanacağı Tarih Tahminini Paylaştı

BKCM LLC’nin CEO’su ve kurucusu olan ünlü isim Brian Kelly, geçtiğimiz tarihlerde CNBC Crypto Trader programında kripto para piyasasının belki de en tartışmalı konularından birisi olan Bitcoin ETF’sine değindi. Kelly, kripto para piyasasının bir Bitcoin ETF‘si için umudu kesmemesi gerektiğini ifade etti ve bunun yanı sıra kripto para dünyasının bir ETF’ye ihtiyacı olup olmadığını da cevapladı.

Brian daha önce bu konuda yaptığı açıklamalarında 2019 yılında Bitcoin ETF’si olmayacağını dile getirmişti. Olası bir ETF onayı almaya en yakın firma olarak lanse edilen VanEck, geçtiğimiz tarihlerde CBOE’nin teklifi geri çekmesi ve daha sonra ABD hükümetinin açılması ile yeniden sunması şeklinde gündeme gelmişti ve buna ek olarak Bitwise da yeni bir ETF başvurusunda bulundu.

Brian, yeni tarihin başlaması ve SEC’in önünde uzun günler olmasından dolayı, 2020 yılından önce bir ETF göremeyeceğimizi vurguladı ve şunları ifade etti:

”SEC, ne istedikleri konusunda açıktı ve onlar kendileri tarafından denetlenen kürsel bir borsa olmasını veya en azından SEC veya ABD içerisindeki regülatörlerden birisi tarafından denetlenen bir borsa olmasını ve alım satım işlemlerinin çoğunun burada olmasını ve onların da bu sayede akışa hakim olmalarını istiyor. Henüz buna uygun bir borsa alt yapımız yok.”

Kelly daha sonra önde gelen ABD’li kripto para borsası Coinbase’in yukarıdaki tanıma uygun olup olmayacağına da değindi ve Coinbase gibi bir borsanın ”görünüşe göre” SEC için yeterince iyi olmadığını vurguladı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Leave a comment