Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin Fiyatı 13 Bin Doları da Aştı!

Günün erken saatlerinden beri düzenli olarak artmaya devam eden Bitcoin en sonunda 13 bin dolar barajını aşmayı başardı.

Bitcoin’in yükselişe geçmesiyle birlikte kripto para piyasası genelinde de bir hareketlenmeye yaşanmaya başladı. Şu anda Bitcoin’in yanı sıra Ethereum ve Bitcoin Cash gibi altkoinlerin de epey iyi performanslar sergilediklerini söyleyebiliriz.

Bitcoin bugün erken saatlerde 12 bin dolar barajını aşmayı başarmış, onun ardından yükselmeye devam etmişti. Günün erken saatlerinde paylaştığımız bir analizde Bitcoin’in gün içerisinde 13 bin dolar barajını aşabileceğinden bahsetmiştik.

Bitcoin fiyatının yükselişe geçmesi kripto para sektörünün de genel olarak olumlu yönde ilerlemesi anlamına geliyor. Sektördeki bazı uzman isimler bu sürecin yakın gelecekte de devam edeceğine inanıyorlar.

Bu isimlerden bir tanesi eToro analistlerinden Simon Peters’tı. Kripto para piyasasının önümüzdeki günlerdeki performansı hakkında konuşan Peters, Bitcoin’in gelecek iki hafta içerisinde 20 bin dolar seviyesine kadar yükselebileceğini öne sürmüştü.

Bitcoin’in yeniden Aralık 2017’deki gibi 20 bin dolar seviyesine yükseleceğini düşünen tek isim Peters değil. Sektörün önde gelen analistlerinden Tom Lee da buna benzer görüşlere sahip. Ayı piyasasının tam anlamıyla sona erdiğini düşünen Lee, piyasanın bu aşamadan sonra kayda değer bir artış yaşayacağını düşünüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Leave a comment