Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bu Altcoin Satış Baskısıyla Karşı Karşıya Kalabilir: 110 Milyon Token’ın Kilidi Açılıyor

Non-fungible token (NFT) ticareti için işlem ücreti alınmayan bir katman-2 protokolü olan ImmutableX’de (IMX) 110 milyon token’ın kilidi açılıyor.

ImmutableX’in açıkladığı verilere göre 110 milyon IMX’in kilidi 5 Kasım Cumartesi günü saat 16.00’da açılacak. Hafta sonu açılacak tokenların sahiplerinin, IMX piyasaya sürülmeden  “erken özel yatırımcılara” ait olduğu belirtiliyor. Mevcut IMX fiyatının 0,63 dolar olduğu göz önüne alındığında bu yatırımcıların, yaklaşık 70 milyon dolarlık satış baskısı getirebileceği düşünülüyor. IMX’e önceden yatırım yapan bu kişiler şu anda yaklaşık %500 karda bulunuyor.

Immutable’ın kurucu ortağı Robbie Ferguson, konuya ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

Kısa vadeli satışlar gelse dahi yaklaşan kilit açılma ile ilgili herhangi bir problem görmüyoruz. En büyük 30 IMX sahibinin birçoğu uzun vadeli IMX yatırımcısı. Ancak satmak isteyen yatırımcılar için Coinbase ve Kenetic Capital dahil olmak üzere birçok yeni yatırımcı satış baskısını kırmak için sıraya girdi.

Her ne kadar şirketin kurucu ortağı bu şekilde açıklama yapsa da son 24 saatlik ticaret hacmi 20 milyon dolar civarında olan bir proje için 70 milyon dolarlık satış baskısının fazla olduğu düşünülüyor.

TokenUnlocks verileri Immutable’ın açıkladığından biraz farklı görünüyor. TokenUnlocks’a göre 5 Kasım tarihinde toplam arzın yaklaşık %12’si olan 255 milyon IMX token piyasaya sürülecek. Ancak 120 milyon tanesi bahsedilen özel yatırımcılara aitken diğer 135 milyon tanesinin ise projeyi geliştirmeye ayrılan kısma ait olduğu ve 1 yıl daha kilitlenmesinin taahhüt edildiği söyleniyor.

Maximum arz miktarı 2.000.000.000 olan ImmutableX, kullanıcılarına birinci sınıf NFT’ler sunmak için Ethereum blockchain’inin güvenlik ve ölçeklenebilirlik özelliklerinden yararlanmaktadır.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!