Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bu Altcoin’de Fiyat Düştükçe Daha Fazla Geri Alım Yapılsın Önerisine Kurucudan Destek!

Frax Finance’in kurucusu Sam Kazemian, yerel kripto para birimi Frax Share’e (FXS) yönelik agresifleştirilmiş geri alım ve yakma stratejisi önerisinde desteğini açıkladı.

Çoklu zincir stablecoin protokolü Frax Finance’in kurucusu Sam Kazemian, kripto hedge fonu Ouroboros Capital’ın optimize edilmiş geri alım ve yakma stratejisi önerisini desteklediğini belirtti.

Ouroboros yakın zamanda yayınladığı öneride, mevcut geri alım stratejisinin yeterince verimli olmadığını savundu. Fon öneride, Frax’ın 20 milyon dolar sermayeli eski geri alım stratejisinden farklı olarak fiyat kriteri bulunması gerektiğini dile getirdi. Öneride, zaman kriterinin de optimize edilmesine değinildi.

Fon mevcut durumda 5,42 dolar seviyesinden işlem gören FXS’nin 5 doların altına düşmesi durumunda 1 milyon dolarlık bir zaman ağırlıklı ortalama fiyat (TWAP) alımı önerisinde bulunurken fiyatın 4 dolar seviyesini de aşağı doğru kırması durumunda ek 1 milyon dolarlık daha geri alım fonu oluşturulmasını önerdi. Ouroboros, fiyat kriterinin geri alım stratejisinin asıl amacı olan fiyat tabanı oluşturma konusunda daha etkili olacağını iddia etti.

Ayrıca altı aylık periyotların yeterli verimliliğe ulaşmadığını iddia eden Ouroboros Capital, geri alım stratejisinin uygulanmaya başladığı tarihte bu yana fiyatın 4-5 dolar aralığında yalnızca 74 gün kaldığına dikkat çekti. Bu noktada Ouroboros, zaman kriterinin yeniden değerlendirilmesi gerektiğini gündeme getirerek 4 dolar seviyesinin kırılması senaryosunda uygulanacak alım stratejisinde zaman kriterinin 1 ay olması gerektiğini öne sürdü.

Sam Kazemian, gelirlerin ve mevcut sermayenin en mantıklı kullanımının FXS alıp yakmak olduğuna inandığını savunurken öneriye yönelik yaptığı yorumda, fiyatın 4, 3 ve 2 dolara düşerken alımların agresifleştirilmesi gerektiği fikrine katıldığını dile getirdi.

Coingecko verilerine göre son 30 gün içerisinde %24,4 değer kaybeden FXS, son 24 saat içerisinde %0,2 değer kazanarak yazım itibariyle 5,42 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!