Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Coinbase’den SEC’nin 120 Gün Talebine Sitem: Mahkeme Emrine Uymadı!

ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nu (SEC) mahkeme emirlerine karşı gelmekle itham ederek yeni bir beyanda bulundu.

Coinbase 16 Haziran tarihinde mahkemeye bulunduğu yeni beyanda, SEC’nin düzenleyici netlik talebine bir yanıt vermek için 120 gün süre isteyerek mahkeme kararını uygulamaktan kaçındığını öne sürdü.

SEC, geçtiğimiz günlerde mahkeme emrine rağmen Coinbase’in talebine yanıt vermeyerek 120 gün süre istemişti. Coinbase, bunun mahkeme emirlerine karşı gelmek olduğunu iddia etti.

Coinbase beyanında konu hakkında şu ifadeler yer aldı:

SEC, mahkeme tarafından dava pozisyonu ile diğer eylem ve açıklamaları arasındaki belirgin çelişkiyi izah etmesi için görevlendirildiği halde hala net cevaplar sunmak yerine önceki açıklamalarını tekrarlamaktadır.

Coinbase Baş Hukuk Sorumlusu Paul Grewal konu hakkında yaptığı açıklamada, SEC’nin net bir cevap için dahi ne kadar süre gerektiği hakkında kesin olmamasının eyleme geçmek için daha fazla gecikmenin nafile olduğunu söyledi.

SEC’nin aktif olarak kripto para sektörüne zarar verdiğini dile getiren Grewal, bu kapsamda mahkemeyi yargı yoluyla cevap almaya (mandamus eylemi) çağırırken beyanda kullanılan ifadeleri tekrarladı:

En azından mahkeme, komisyonun “öngörülen bir personel tavsiyesi” en geç 60 gün içinde yerine eylemlerini bildirmesi için emir vermelidir ve karara uyulmaması halinde mandamus eylemini devreye sokmalıdır.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!